Web Analytics
www.hepsievcil.com
Görüntülenmekte olan forumlar 2001 - 2005 yılları arası yayında olan forumuna ait mesajlarıdır
Yeni forumlarımıza http://www.hepsievcil.com/forums/ adresinden ulaşabilirsiniz.
www.hepsievcil.com
Anasayfa | Üye Ol | Aktif Başlıklar | Üyeler | Arama | SSS
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifrenizi Unuttunuz mu?

All Forums
 KUŞLAR
 Muhabbet kuşları
 kuşum bana alışmıyor yardımmmmm
 Forum Locked  Topic Locked
 Mesaj? Yazd?r
Yazan Ba?l?k  

çağlagül
Deneyimli Katılımcı

95 Mesaj

G?nderilme tarihi - 08/09/2004 :  14:38:04  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
sevgili arkadaşlar ve özelliklede blue abi,
ne yaparsam yapayım kuşum bana alışmıyor. internette araştırdım her türlü şeyi yaptım hepsini denedim. ama bir türlü istediğim sonu alamadım. ne parmağımı uzatınca elime çıkıyor ne de omzumda duruyor. ne yapmalıyım? bana yardım edin.

nurullah123
Üye

4 Mesaj

G?nderilme tarihi - 09/09/2004 :  14:57:01  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
benim kuşumda öyleydi ve halada öyle
ama bir yerden birşey duydum
önce kuşu aç bırakıyormuşsun
kuşun kanadının bantlıyormuşsun
sonra kafesten dışarı çıkarıyormuşsun
eline yem alıyormuşsun
o yemi yedikten sonra alışıyormuş
Go to Top of Page

Blue
Deneyimli Katılımcı

577 Mesaj

G?nderilme tarihi - 10/09/2004 :  11:56:51  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
quote:
Mesajın sahibi çağlagül

sevgili arkadaşlar ve özelliklede blue abi,
ne yaparsam yapayım kuşum bana alışmıyor. internette araştırdım her türlü şeyi yaptım hepsini denedim. ama bir türlü istediğim sonu alamadım. ne parmağımı uzatınca elime çıkıyor ne de omzumda duruyor. ne yapmalıyım? bana yardım edin.

Yaa sevgili arkadaşlar!!! Bu abi ve bey sıfatı üzerime yapıştı kaldı yani.. Ben bey değil bayanım. Ayrıca yaşlı başlı biri de değil, gencim. Erkek olduğum kanaatine nasıl vardınız çok merak ediyorum doğrusu, biri bana açıklayabilir mi? Esasında burada kimsenin erkek mi, yoksa bayan mı olduğunu bilemiyoruz. Ama bana en sonunda açıklattırdınız yani.. Ben de sizleri ve birçok kişiyi çok merak ediyorum. Ancak maalesef bilemiyor ve bir fikir yürütemiyorum..
Neyseee gelelim sevgili çağlagül'ün sorusuna.. “Muhabbet kuşlarının bakımı ile ilgili bilgiler” başlıklı yazımı okuyup, davranılması gerekenleri aynen ve sabırla uygulayın. Ve asla yılmadan, kuşunuza zaman tanıyın. Her şey zamanla ve sabırla.. Bir zaman sonra, siz bile şaşıracaksınız gelişmelere..
Go to Top of Page

çağlagül
Deneyimli Katılımcı

95 Mesaj

G?nderilme tarihi - 14/09/2004 :  20:11:50  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
sevgili blue,( bir yerde abi ismini okuduğum için erkek olduğunu zannettim.özür )
dediklerini yüz kez denedim. elimi uzatıp göğsüne dokunuyorum. biraz okşuyorum. sonra yarım saat parmağımı önünde tutuyorum hiç bir tepki göztermiyor. sadece kendini en ufak bir harekette kaçmaya hazırlayarak parmağıma bakıyor. senin yazını okuduktan sonra kafesin içinde denemeye başladım ve bütün zamanımı ona ayırıp onunla konuşmaya çalıştım. elime konmadığı için mecburen elimle onu dışarı çıkardım. bir de sen sakın onu kovalama demiştin. elime koyuyorum. hemen uçuyor. peşinden kovalamayınca da bir yere konuyor ve orada kalıyor. bir kere yatağıma oturdum ve hiç onu ellemedim. o zaman uçtu durdu. başka bir şey yapmadı. yeni çaresizim.
bir de aç bırakma gibi bir yöntem varmış.aslında pek yapmak istemiyorum ama başka çarem kalmadı. sana bir sorayım dedim ben de. bu onu bana yaklaştırır mı? aslında birazda canilik olduğunu düşünüyorum ama ne yapacağıma karar veremedim
cevabını bekliyorum.
çağlagül

Go to Top of Page

Blue
Deneyimli Katılımcı

577 Mesaj

G?nderilme tarihi - 15/09/2004 :  13:43:09  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
Sevgili Çağlagül; aç bırakma yöntemi denilen, yem kabını kafesten alıp, kendi elinden yemesini sağlamak. Bunu yapanlar var, ancak ben pek onaylamıyorum. Kuş da şaşırır, ne oluyor yaa diye Şöyle yapabilirsin.. Yemi kafesten almadan, kendi elinle tek tek yem uzatarak yedirebilirsin. Bu çok hoşuna gidecektir. Bilirsin yiyecek maddesine asla dayanamaz minikler. Bir de, böyle dene bakalım.. Kuşunun neden halen sana alışamadığını ben de inan anlamış değilim. Dedim ya zamanla diye.. Demek ki halen zamana ihtiyacınız var. Asla pes etme tamam mı? Yılmak YOK!!! Gör bak bir süre sonra, çok yol katedeceksiniz..
Go to Top of Page

çağlagül
Deneyimli Katılımcı

95 Mesaj

G?nderilme tarihi - 16/09/2004 :  14:05:51  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
sevgili blue,
dedim ya ben de bu aç bırakma yöntemini pek doğru bulmuyorum ama elimden yemek yedirmeyi denedim. kaçmaktan başka bir şey yapmadı. aç olduğunu anladığım başka bir zaman salmışken yemi yere koydum ona da dokunmadı.
hala dediklerini tekrar tekrar deniyorum ve denemeye de devam edeceğim. umarım dediğin gibi bana alışır.
yardımların için tekrar teşekkürler...
çağlagül
Go to Top of Page

tornado
Aktif Katılımcı

25 Mesaj

G?nderilme tarihi - 19/09/2004 :  20:12:22  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
sevgili çağlagül;kuşunu ille alıştırcam diye üstüne gitme yoksa inadına gelmez.kendi haline bırak,dışarı çıkardığında ilgilenme o kendi gelir.
Go to Top of Page
  Ba?l?k  
 Forum Locked  Topic Locked
 Mesaj? Yazd?r
Jump To:
www.hepsievcil.com © hepsievcil.com Go To Top Of Page