www.hepsievcil.com
Görüntülenmekte olan forumlar 2001 - 2005 yılları arası yayında olan forumuna ait mesajlarıdır
Yeni forumlarımıza http://www.hepsievcil.com/forums/ adresinden ulaşabilirsiniz.
www.hepsievcil.com
Anasayfa | Üye Ol | Aktif Başlıklar | Üyeler | Arama | SSS
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifrenizi Unuttunuz mu?

All Forums
 KUŞLAR
 Muhabbet kuşları
 Muhabbet kuşları en cok ne yemeyi sever?
 Forum Locked  Topic Locked
 Mesaj? Yazd?r
Yazan Ba?l?k  

ahmetycoskun
Üye

4 Mesaj

G?nderilme tarihi - 05/05/2004 :  16:37:06  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
Muhabbet kuşumu yemin haricinde pek bir şey vermiyorum.Sanırım biraz yanlış ama nedense zararlı gelir gibi düşünüyorum. Tüm muhabbet kuşlarına verilebilen ve zararsız olduğunu bidiğimiz gıdalar nelerdir?

Blue
Deneyimli Katılımcı

577 Mesaj

G?nderilme tarihi - 06/05/2004 :  13:33:51  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
Muhabbet kuşunuza yemin haricinde bir şey yedirmediğinizi yazmışsınız. Bu durum çok yanlış ve sağlıksız. Benim kuşum altı yaşına girecek. Ve ben bebekliğinden beri onu çok sağlıklı besliyorum. Size tavsiyelerim; öncelikle kuşunuza yedireceğiniz yem mutlaka kaliteli olmalı. Açıkta satılanlardan almayın. Suyuna her su değişiminde vitamin takviyesi yapın. Elma gibi taze meyveler verin. (Maydanoz gibi boğazına yapışacak şeyler vermeyin) Kuşların vitaminin yanısıra proteine de ihtiyaçları vardır. Beyaz peynir ve yumurta yedirebilirsiniz. Ayrıca muhabbetler tatlı ve tuzlu yiyeceklerde bayılırlar. Küçük bisküvi ve kek kırıntıları verebilirsiniz. Bir de kuşlar için satılan vitaminli, ballı, meyveli vb. krakerler satılmakta. Bunlara muhabbetler bayılırlar. Kısacası kuşunuzu ne kadar sağlıklı beslerseniz, o kadar uzun yaşar. Sadece yem ve su ile beslenen kuşların ömürleri maalesef ki, uzun olmuyor. Kuşunuzla sağlıklı ve mutlu günler...
Go to Top of Page

miranda
Aktif Katılımcı

28 Mesaj

G?nderilme tarihi - 06/05/2004 :  17:17:56  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
slm
ben kuşuma genellikle tatlı vede tuzlu veriyorum.Bazı kuşlar tatlı yemeyi daha çok severler seninkini bilmem ama petshop'lardan kuşun için tatlı çubuğu alabilirsin.Ben kuşum tüy döktüğündede beyaz peynir ve yumurta akı vermiştim sağlıklıyken bunları vermek zararlı mıdır bilmem ama tatlı çubuğu verebilirsin.sen şimdilik bunları ver yeter bence..... kuşa afiyet olsun
Go to Top of Page

ahmetycoskun
Üye

4 Mesaj

G?nderilme tarihi - 07/05/2004 :  12:23:29  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
yorumlar için teşekkür ederim. burda okuduğumdan beri belli zamanlarda beyaz peynir veriyorum ve bayıla bayıla yiyor. elimden geldiğince en kaliteli yemi veriyorum hanımefendiye.zaten ben ne yesem hemen sırnaşıyor.artık her şeyi birlikte yiyoruz.
Go to Top of Page
  Ba?l?k  
 Forum Locked  Topic Locked
 Mesaj? Yazd?r
Jump To:
www.hepsievcil.com © hepsievcil.com Go To Top Of Page