www.hepsievcil.com
Görüntülenmekte olan forumlar 2001 - 2005 yılları arası yayında olan forumuna ait mesajlarıdır
Yeni forumlarımıza http://www.hepsievcil.com/forums/ adresinden ulaşabilirsiniz.
www.hepsievcil.com
Anasayfa | Üye Ol | Aktif Başlıklar | Üyeler | Arama | SSS
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifrenizi Unuttunuz mu?

All Forums
 KUŞLAR
 Kuşlar GENEL
 hint bülbüllerinin çiftleştirilmesi
 Forum Locked
 Mesaj? Yazd?r
Yazan Ba?l?k  

caglarduran61
Üye

4 Mesaj

G?nderilme tarihi - 07/11/2004 :  18:16:16  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
selam arkadaşlar...ben hint bülbülü çiftleştirmek istiyorum ama bu konuda hiç bilgim yok.mesela muhabbetler çok eş seçiyo bunlarda da böylr bi sorun var mı?ya da damızlık olup olmadığını nerden anlıcaz.dişi erkek nasıl ayırt edilir?ömürleri kaç yıldır?vb.....
HİNT BÜLBÜLLERİ hakkında bildiklerinizi yazarsanız çok sevinirim şimdiden TEŞEKKÜRLER..

finch
Deneyimli Katılımcı

103 Mesaj

G?nderilme tarihi - 10/11/2004 :  13:04:39  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
merhaba,
ben hint bülbülü besliyorum ilk yavrumu geçenlede aldım bu kuşlar eş seçmezler ve damızlık erkekler öter ve yuvayla haşır neşir olurlar üreme mevsiminde kuşlar yerlerine alışınca çiftleşirler ömürleri 5 yıl kuşların nasıl mutasyonlu mu bilmiyorum ama erkeği gözlem e öter.
iyi günler dileğiyle
Go to Top of Page

caglarduran61
Üye

4 Mesaj

G?nderilme tarihi - 11/11/2004 :  15:35:11  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
ya ben de geçen bi çift aldım.ama inşallah yaşlı değillerdir fazla bişe bilmiyom bu konuda.bi de yuva koydum yuvalarını yapmaları için kuş kılı alıp koydum.ama daha yuvaya girmediler.sen ne koydun yuva yapmaları için?yuvayı erkek mi örüyo.ilgin için teşekkür ederim
Go to Top of Page

finch
Deneyimli Katılımcı

103 Mesaj

G?nderilme tarihi - 12/11/2004 :  16:55:02  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
bende yuvayayuva kılı kağıt falan doldurdum bikacgun sonra girerler merkaetme amabenim yavrum malesef öldü o yüzden çok üzgünüm sanırım annesi beslemedi neden onu çözmüş değilim
Go to Top of Page

nemosay
Aktif Katılımcı

26 Mesaj

G?nderilme tarihi - 13/11/2004 :  00:06:03  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
çağlar arkadaşım kuş kılı dediğin şey milattan önceydi miniklere yazık edersin o kuş kılı ayaklarına dolanıp kangren eder onları.telyiz diye bişey var sorarsan söylerler böyle çekersin tek tek ip gibi gelir ondan kullan umarım yavru alırsın...
Go to Top of Page

orhanarer
Deneyimli Katılımcı

81 Mesaj

G?nderilme tarihi - 13/11/2004 :  09:28:12  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le

Hint bülbülleri yetiştirilmesi son derece kolay ve ek enerji gerektirmeyendir. Kuş yetiştiriciliğinde başlangıç olarak kullanılabilir. Başka kuş yetiştirenler hiç zorlanmaz.Sepet bir yuva çöpsüz bile olur. Kuru saman veya kagıt parcaları dışında asla ama asla baska şey kullanmayınız. Yaramazlıkları hayati tehlikeler oluşturur. Yazacak şey çok. Zebra Finch diye arama motorlarından çok site var detaylı bilgi veren. Ancak gene de münferit soruları sorabilirsiniz. Hastalık yaş cinsiyet yavru cıkış süresi banyo yem.
Kolay gelsin.
Go to Top of Page

caglarduran61
Üye

4 Mesaj

G?nderilme tarihi - 13/11/2004 :  14:21:01  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
ARKADAŞLAR YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.FİNCH KUŞUNUN ÖLMESİNE ÇOK ÜZÜLDÜM.İNŞALLAH BEN DE YAVRU ALIRIM.
Go to Top of Page

finch
Deneyimli Katılımcı

103 Mesaj

G?nderilme tarihi - 17/11/2004 :  14:13:47  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
çok sağol arkadasım ben kotu bir baslangıc yaptım ne yazıkki
senin kuslarında ınsallah basarılı bi sekilde ürer..
iyi gunler..
Go to Top of Page

caglarduran61
Üye

4 Mesaj

G?nderilme tarihi - 19/11/2004 :  21:02:24  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
selam arkadaşım ben çok kötü bi başlangıç yaptım.kuşum yumurtlıcaktı öldü herhalde yumurta ters döndü erkeği de verdim yeni bi çift aldım.inşallah bunlardan yavru alırım...
Go to Top of Page

finch
Deneyimli Katılımcı

103 Mesaj

G?nderilme tarihi - 20/11/2004 :  18:18:30  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
yani anladığım kadarıyla yumurta tıkanmasımı geçirdi??
çok üzüldüm walla ne diyebilirim
umarım bu sefer üzülmezsin..
Go to Top of Page

orhanarer
Deneyimli Katılımcı

81 Mesaj

G?nderilme tarihi - 25/11/2004 :  08:38:04  Mesaj?n sahibinin ?yelik bilgilerini g?r?nt?le
Anne Baba cocuk(1 yaş) 3 hint bülbülü verip temiz saka kafesi ile takas öneriyorum. Ataköy/ist
Go to Top of Page
  Ba?l?k  
 Forum Locked
 Mesaj? Yazd?r
Jump To:
www.hepsievcil.com © hepsievcil.com Go To Top Of Page