Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

ilk hamsterımız

arkadaslar  ılk  hamsterınızı  aldıgınız  zamanı rengini  ailenizin nasıl karsıladıgını maceralarımızı buraya yazalım

ve   güzel hoş bi forum yapalım

img

britneyy

18 yıl 7 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gonziyi ilk aldığımda bayaa tırstım benden asla hoşlanmıcak diy habire elimi ısırıp duruyodu,sonra noldu bilmem bana kanı kaynadı cadının.rengi tipi değil de ailemin ona karşı tutumu çok ilginçti.Annem ilk gördüğünde ayyyy diye çığlığı bastı.Başlarda hayvanın yüzüne bile bakmıyodu zaten,sonra sonra o kadar alıştı ki ona.evde benden daha çok sevilir oldu. Ankaraya dönme zamanım yaklaştıkça karameli götürmemem için yalvarmaya başladı ama tabeee nafile.

img

naiad

18 yıl 9 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilk aldığım hamster ı arkadaşım vermişti. 1 ay ya var ya yoktu. rengi kahverengi-boz. ilk başlarda annem istememişti pek ama çok da fazla karşı çıkmamıştı. tabi geceleri çok fazla tekerlek çevirdiğini bilmediğimden ilk gece yattığım odaya koymuştum. gündüz böyle uyuşuk davranan hayvanın gece bu kadar tekerlek canavarı olabileceğini düşünmemiştim. 3 aylık olunca bir dişi aldım ve 16 hamsterlık bir aile oldu. şimdi ise bir kısmını alan olmadığından petshopa verdim, inşallah orada iyilerdir diyorum.

img

zofran

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cok severek almıstım ama fikrimi degiştirdim resmen fare ya salsam yicek beni

img

sezarpc

18 yıl 7 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

neden hamster aldın o zaman. geçici heveslerle hayvan sahibi olunmaz sonra olan o hyayvanlara oluyo.hem sen onlar benim canım herşeyim demezmiydin ne olduda acaba bu kadar soğudun o canlılardan...

img

hug

19 yıl 2 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sezarpc unutmakı onu besleyen sensın onu uysallastırmak sana alısmasını saglamakda senın elınde.bı kendı cussene bak bırde onunkıne tabıkı korktugu durumlarda bı sekılde kendını korumaya calısır yapabıldıgı tek sey ısırmak sen ona sakin alıstıra alıstıra yaklasırsan ısırıcanı hıc sanmıyorum.bırcok ınsan beslıyor hamsterı ama ıtıcı bulan bırıyle ılk kez karsılastım.her ınsan hayvan besleyemez sabırlı olmak lazım karsılık beklemeden vermek lazım sen aklını kullanabılıyorsun mantık yurutebılıyorsun ama malesef onlarda oyle bısı yok.korkutmussundur ısırmıstım buda gayet normal.

img

amaze

18 yıl 8 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

seni tebrik ediyorum amaze duygularımı en güzel şekilde yazmışsın...

img

hug

19 yıl 2 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

laf olsun dıye yazmadım gercekten ama uzuluyorum cunku hayvanları bı anlık istekle alıp 10 gun sonra sokaga bırakan ınsanlar var.belkı onun besleyebılecegı hayvan hamster degılde baska bısıdır sanırım ufaklıktan vermeden ılgı bekledı ama o ufacık bısı zaten her hareketten korkarkı.ısırmasıda gayet normal gelıyor bana.

img

amaze

18 yıl 8 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ