Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

gonales uçmak isterse

son gunlerde gonzaleslerime nazar değdiğini düşünmeye başladım.geniş ve mutlu bir aileydik azaldık,öldük şimdide yaralandık..yaramaz erkekim jose yaklaşık 1.5 metreden uçtu.resmen kendini attı hemen alıp kafesine koydum iyi görünüyor.olay iki gun önce akşam oldu.sabah akşam kontrol ediyorum gayet iyi görünüyor ama daha fazla uyumaya ve yemek yerken dengesini kaybetmeye başladı.arka ayaklarında güç kaybı var gibi ama tam anlayamadım.biraz yokladım sorun yok gibi.acaba bu geçici bir sersemlikmidir yoksa beyin sarsıntısı falanmı geçiriyordur. lütfen yardımcı olun joseyide kaybetmek istemiyorum...

img

dehar

19 yıl 8 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hareketlerinde sınırlılık ve davranışlarında değişim varsa (ki fazla uyumaya başladı ve denge kaybı var diyosun) endişe edib bir veterinere götür bence.Emin değilsen biraz daha yakın takibe al derim, senin dediğin gibi geçicide olabilir.Umarım kötü bişeyi yoktur.

img

zelda

18 yıl 10 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bahsettiğiniz mesafe biraz fazla bence hayvanı bir kontrolden geçirmek faydalı olacaktır.

img

zofran

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hala gözlemliyorum denge kaybı geçti ama hala uyuyor..aslında ikiside daha cok uyumaya başladı havaların soğumasından olabilir diye dusunuyorum...ama ucan gonzom birazdaha uyku duskunu oldu.ben ankarada yaşıyorum burda tavsiye edebileceğiniz bir veterine varmı bu tür hayvanlardan anlayan.çünkü iki veterinere bişiler sordum genelde egzotik hayvanlardan pek anlamayız dediler..!!!

img

dehar

19 yıl 8 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hamsterlar düşünce bişiy olmaz onların kemiği yoktur arkadaşım da tabi kafasını taşa çarptıysa bence kucaklayıp veterinere götür sonra kendi kendini yersin niye götürmedim diye. ama benimki ordan burdan kendini atar çok da eğlenirdi.

img

denyz

19 yıl 10 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

denzy.mrb

benim.hamsterimde.böle.bi.kaç.kere.düştü.yüksekten.

önceden.kucama.koydummu.uyumazdı.şimdi.yere.koyuyorum.uyuyor

gerçi.öle.pek.yüksekten.düşmedi.ama......

şimdiden.teşekürler

img

duyguyılmaz

18 yıl 7 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

duygu kucama koydum mu uyumazdı yere koyuyorum uyuyor ne demek? anlamadım. bırak hayvanı yatağında mışıldasın. şimdi bu hamsterların hareket sistemi kıkırdak üstüne kurulu ya hani sıkınca yumuşacıktır hayvan o yüzden düşünce bi yerinin kırılma olasılığı çok düşüktür demek istedim. hayvan korkar o ayrı. ben bunun uyumakla alakası anlamadım?!

img

denyz

19 yıl 10 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu küçük yaramazlar uzağı göremediklerinden olsa gerek atlamaktan çekinmiyorlar. Masamın üzerinde dolaşmaktan sıkılınca kendilerini aşağı bırakıyorlardı. Hatta bir keresinde Kıpır 8nci kat balkonundan .... O gün bu gündür Pıtır yalnız.

img

serdo71

18 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ