Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

çukulata hamsterı öldürür mü

selam arkadaşlar,ben karameli genellikle marul peynir çekirdek... le besliyorum ama ara sıra halley falan veriyorum,hatta pastaların kremalı kısımlarına bayılıyo,ama geçen gün daha önce hamster beslemiş bi arkadaş çukulata krema gibi tatlıların kalp krizine yol açtığını söyledi.Aksi gibi eskiden yerinde duramayıp pıtır pıtır masamda yürüyen gonzim,bu aralar biraz yürüdükten sonra oturup kalıyo. Artık çukulatalı şeyler vermiyorum ama doğru mu değil mi öğrenmek istedim.şu ana kadar baktığım kaynaklarda böyle bi bilgi yok çünkü.

img

naiad

18 yıl 9 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam Fazla tatlı (hatta çok tatlı bir elmanın),tuzlu (tuzlu çekirdek, peynir gibi) ve yağlı yiyeceklerin verilmemesi gerektiğini bir kaçkez duydum.Bence bunları vermemeye çalış neolur neolmaz.

img

zelda

18 yıl 10 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hayvanları doğal yiyebilecekleri şeylerle beslemek daha doğru olur. fazla tatlı verdiğiniz şeyler onların yanak keselerine yapışabilir. bu da yiyecekleri depolayamamasına yol açar. ayrıca hamsterlar da insanlar gibi diyabet olup kalp sorunları yaşayabiliyor. son zamanlarda çok fazla su içiyorsa bu diyabetin bir belirtisi olabilir.

img

zofran

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ