Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

saka acil yardim lutfen

balkonuma salma yapiyorum su an sakalarim icin, icine kac saka atmaliyim bilmiyorum, birde saka doga kusu oldugu icin kisinda salmada rahatca yasarlar mi acaba yoksa goc gibi bi ozelligi var mi? bide disi ve erkek saka beraber 30 milyona satan uretici buldum izmirde sizce cok mu pahali?tabi daha ucuza bulursam 4 tane alicam satan hic mi yok bu forumda? birde bisey soylemek istiyorum, saka bakmaya 1 ay once basladim ve forumdan okudugum bilgiler disinda hep arastirdim kusculari ne yapmaliyim diye, herkes baska seyler soyluyor, yani bir profesyonelinki digerini tutmuyor, bende hep kendi manitigimla yola cikiyorum sakalarim butun gun otuyor, halbuki bana sakanin cok zor bi kus oldugunu ogutlemisti buradaki arkadaslar, hatta bana saka bakmadan once kanarya bak demislerdi, ben tabi dayanamiyip kanarya aldigim gun sakada aldim:) zaten evimde bi suru hayvan bakiyorum, benim icin sakalarin cok buyuk manevi degeri var ailemden kalma bunu foruma ilk yazdigimda soylemistim, bu forumda bana yardimi dokunan 3 kisi var onun disinda fazla bilgisi olan yok sanirim, onlara cok tesekkur ederim, simdi size boyle bir karmasa birakiyorum, umarim yarin sabah bu yazinin altinda bir suru msj,oneri,satilik kus falan olur, yani biraz daha canlilik,hareket olur, her gun kopek forumunda oldugu gibi biri bisey yazinca onlarca insan basvurur, ne guzel olur dimi, anlatmak istediklerimi cok iyi anlatamamis olabilirim kafam cok yorgun kusura bakmayin, bu yaziya katlanip okudugunuz icin bile tesekkur, kimse alinmaz umarim bu yaziya cunku hep birileri biseylere aliniyor. iyi gunler (saka bende bi hastalik oldu simdiden)(bide basliga acil yazmasam fazla kisi okumazdi herhalde),(yarin gorucem insallah):)))

img

nonsleeper

20 yıl 6 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum anladıgım kadarıyla izmirdesin bence bir kemeraltına bak orada kuşçuların oradaki kahvelerde esmer vatandaşlar saka iskete ve ispinoz satıyorlar tabı tamamı yabani ama eğer salman genişse hiç sorun olmaz ve tane 1 bilemedin 2 milyon erkek dişi karışık

img

atil

21 yıl 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar nonsleeper: salman hayırlı olsun aslında bende uzunzamandır balkona bı salma yapmayı duşunuyorum ama bı turlu olmadı, sakalar hakkında bırcok kısıden degışık bılgıler almışşın hepsı bırbırınden farklı bende bırcok kısıye danısıyorum ama bu forumda gercekten saka konusunda cok bılgılı ınsanlar var bence ve dışarda da bı şey sordugunda kımse benbılmıyorum demez zaten adam kuş satıyosa sennde ona soruyosan oda bırşeyler soylıycektır bıldığince. bir ikincisi kımse nıye saka satmıyor cunku zaten heryerde bol mıktarda var arkadasın dedıgı gıbı cok ucuz. meraklı ınsanlarda bu ısı tıcaret ıcın yapmıyor, begendıgı kuşu kımse satmaz saka veya herhangı bırkusu beslemek kolay yemını suyunu koyarsın onune hayvan kıtkanaat yaşar ,ama ışı bılen arkadaslar zordıyor cunku onlar hayvanın ıhtıyaclarını bılıyor ve ıyı bır gozlemcı olman gerekıyor kı bunuda anlaya bılsın tabı enguzelı besleyerek ogrenmen ama,hepsı de sakaya degerverdıgı ıçınde kafese ve evcıl yaşama alışmış benzer bır kus besleyıb ogrenmenı soyledıler kı hayvanlar telef olmasın ızmırde pazargunu kuşpazarı var oradan ıstedıgın kadar bulabılırsın yenişehirdeydi galiba bıde zaten bısuru ahyvan beslıyormussun bı hayvan hastalandıgında tekrar eskı saglıgına kavuşması zor oluyordu zelse bıle eskısı gıbı olmuyor oyuzden onceden dıkkatlı olup hastalıklara ortam yaratmamak lazım dıyedusunuyorum... saygılar

img

cakir

19 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Salman ne büyüklükte,yetistirmek istiyorsan ,zor arkadaslarin dogru söylemis ,saka kusu zor bir kustur,bak mesela ben almanyada kaliyorum.salmam 3m uzun 2m üksek ve 1,50cm falanda genis,ben burda 5-6 cift falan tutuyorum,ciftlestirme zamani 4 e bölüyom ASIRLARLA,su han 2 bölmede yuva var,birinde 3 yavru öbürünü yeni yapiyorlar,ama dogrusunu söyleyim anne bir ara kalkti 2 yavruyu gördüm 3 yumurta dolu idi yani 3 yavru ciktimi tam bilmiyom yalniz anne devamli yediriyor.rahatsiz etmek istemiyom yavrulari terk ede bilir kanarya kusuna benzemez,elle seninkiler yabani daha zor,ve sakalar hasastir,!!beni dinle !!kalabalik olunca,sterss yaparlar,koksidiyenlere karsi ilac vermen gerekir,ve bunu devamli uygulaman lazim,bunu yapmazsan ,inan bana kuslarin 1 sene yasatamasin,salmada,cok dikkat etmen gerek,kisin benim kuslar 0-20 dercede disarda kaliyorlar,yalniz sefaf plastikle örtüyorum,ve sulari donmuyor ,sulukta ISITICI var ,daha bilmek istediklerin varsa sora bilirsin.ben bu saka isini 20 seneye yakin yapiyorum.

img

necdet 1

19 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ