Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

iguanam hasta ne yapıcağımı bilmiorm lütfen yardım...

meraba yardım ederseniz çok sevinirim. benim iguanam bi hastalık geçirmişti sanırım sıcaklığını iyi ayarlıyamadığım için her tarafı şişmişti kolları bacakları cenesi. son derece belirgin bi şekilde şişmişti ve bu şişen yerler kemik gibi sertti. ve hayvan yürüyemiodu yemek yiyemiyodu daha doğrusu çok zorlanıodu bunları yaparken. işte petshopa gittim pandik bi ilaç verdiler hiç bi işe yaramadı ama ben çok iyi bakarak iyi besliyerek sürekli güneşlendirerek falan iyileştirmeyi başardım. ancak her tarafı indi ama çenesi düzelmedi gayet sağlıklı görünüyo iştahı çok iyi çok hareketli ama alt çenesinin yapısı iyice bozuldu yamuldu. alt çenesi gitgide geriye doğru kayıyor ve yavaş yavaş ilerliyor bu durum. ağız yapısı iyice bozuldu ve bozulmayada devam ediyor ne yapabilirim acaba?!

img

jojodundee

18 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam, Iguana ile ilgili az bir tecrubem var. Bildigim kadarı ile iskelet yapısındaki bozulmalar yanlıs diet sonucu olusuyor. Iguana yesillik ve sebze harici besinler ile beslenir ise (çok fazla protein iceren) bu tarz bozuklukların oluştugunu hatırlıyorum. Bence Iguana''ni guneşlendirmekle cok dogru yapmışsın zaten sağlıklı bir iguana''nin da temel ihtiyaçlarından biri güneştir. Iguananın ihtiyaçları; 1) Güneş / UV lambalar ile 2) Nem 3) Doğru diet (tamamen sebze) Petshopları boşver % 99''u egzotik hayvanları bırak bir lepistese nasıl bakılır ondan bile anlamaz. Tek amaçları daha fazla para kazanmak için amatör hobicilere yalan söylemektir. Emin ol. Konu ile ilgili fazla bilgili oldugum soylenemez. Gecmis olsun, umarım sağlığına kavuşur.

img

murathan

20 yıl 8 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkür ediorm ilgin için. hala yardımlara açığım durum aynı:(

img

jojodundee

18 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

senin sorunun tahmin ettiğim kadarıyla bu yaşına kadar calsiyum ve uv alamamasından kaynaklanıyor bu gibi kemikteki şekil bozuklukları calsiyum ve uv yetersizliğindendir kemik bozuklukları artık düzelmez fakat ilerde daha fazla sorunlar görmek istemiyosan bu gibi şeylere dikkat et,,,snakehunter,,,