Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Evet sonunda aldım ama...

Merhaba, ben en sonunda istediğim gibi bir iguana aldım(daha doğrusu babama aldırdım:D)Ama sanki sürekli biryerlere gitmek istiyo gibi geldi bana...Yani serbest bıraktığımda gidip büfenin ya da dolabın arkasına girerse yandık!Napıcamı bilmiyorum bilgili arkadaşların dediği gibi elime alıyorum yani sürekli akvaryumda değil ama elime aldığımda sanki biyerlere gitmek istiyo.Serbest bırakmaya da korkuyorum.Bu canlılar kapalı alanlardan hoşlanırlarmı ki?(büfe ve dolabın arkası vs.) Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :D

img

scorage

18 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam igunun evcilleşmesi açısından sık sık eline alman iyi fakat dikkat et hayvanı üşütme vücudu soğumaya başladığında tekrar sıcak ortamına koy ,,dolabın veya bu tip eşyaların arkasına ,altına girmek hayvanın saklanma içgüdüsünden kaynaklanır sana alıştığı ve seni artık zararsız biri olarak algılamaya başladığı zaman bu tip hareketleride geçer ,,,snakehunter,,,

Cevabın için çok teşekkürler Snakehunter üşümemesi için elimden geleni ardıma koymuyorum ve en kısa zamanda bana alışması için de elimden geleni yapıcam :D

img

scorage

18 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

igunu eline alıp ehlileştirmeye çalışman dogru ama asla zorlama, çok nazik ve sabırlı ol. Ürkmemesi lazım. Tabii en önemlisi igunla ilgilendikten sonra ELLERİNİ YIKAMAYI unutma !!! Eger eline alınca devamlı olarak kaçmaya çalışıyor ise eline alma. Onu zorlamadan sana alıştırmak için; akvaryumda beliyorsan (ki bu yanlış) akvaryuma elini yavaşça sok elinden yemek yemesini saglamaya çalış. Igunun yaşam ortamı uygun değil ise ne yaparsan yap daima stresli ve mutsuz oldugundan sana alisamayacaktır.

img

murathan

20 yıl 8 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ