Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

Arkadaşlar yardım!!

Merhabalar.ben bi hevesle çiklit akvaryumu kurdum.ama akvaryum biraz kucuk fakat en yakın bi zamanda buyuk bi akvaryuma terfi yapıcam.İçine 2 sarı prenses 1 ahli 1 de yunus aldım.Fakat ahlinin 2. gun den itibaren butun hayvanlara saldırıp onları strese soktuğunu gordum .bende bunun uzerine O Ahli yi alıp akvaryumcuda baska bir sarı prensesle(portakal) değiştirdim. Butun balıklarımın boyları eşit yaklaşık 2.5 3 cm.Ben bunları gunde kac kere yemlemeliyim?Hangi yemler kalitelidir ve hangi yemleri almalıyım?Balıkcı bana ufak ağzı kapatılmıs bi yem verdi ama belliki bu açık yem tahminimede gore dip yemi attımmı dibe gidiyorlar.Bu yemleri kullanmaya devam etmelimiyim?Yardımcı olursanız sevinirim.Cevaplar icin şimdiden teşekkürler!!!

img

korki84

18 yıl 11 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ciklet akvaryumun hayırlı olsun. cikletlerin daha ufak o yüzden günde bi kere yem versen yeterli olur, bende de ahli ve sarı prenses mevcut ve tetra nın kırmızı ciklet yemini kullanıyorum,

img

sparta

18 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle ayvaryumun hayırlı olsun balıklar şu anda yavru sayılacak kadar küçük olduğu için küçük yemlerden vermelisin. toz seklinde değilde ince kum şeklinde olmalı yemler. balıkların rahat yutabileceği kadar. eğer yemler büyükse dert etme yemleri ufalayarakta verebilirsin. günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere yemleme yapmanı tavsiye ederim hatta yavru oldukları için bazen ögle saatlerinde de çok az yem verebilirsin.balık başına iki ince tane atabilirsin her öğün

korki84 yazdı :
Merhabalar.ben bi hevesle çiklit akvaryumu kurdum.ama akvaryum biraz kucuk fakat en yakın bi zamanda buyuk bi akvaryuma terfi yapıcam.İçine 2 sarı prenses 1 ahli 1 de yunus aldım.Fakat ahlinin 2. gun den itibaren butun hayvanlara saldırıp onları strese soktuğunu gordum .bende bunun uzerine O Ahli yi alıp akvaryumcuda baska bir sarı prensesle(portakal) değiştirdim. Butun balıklarımın boyları eşit yaklaşık 2.5 3 cm.Ben bunları gunde kac kere yemlemeliyim?Hangi yemler kalitelidir ve hangi yemleri almalıyım?Balıkcı bana ufak ağzı kapatılmıs bi yem verdi ama belliki bu açık yem tahminimede gore dip yemi attımmı dibe gidiyorlar.Bu yemleri kullanmaya devam etmelimiyim?Yardımcı olursanız sevinirim.Cevaplar icin şimdiden teşekkürler!!!

img

eewwren

11 yıl 8 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ