Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Sincap

Mesaj Ekle

sıncap severlere merhaba

Arkadaslar herkese merhaba,ben hayvanları cok sevıyorum hem de hepsını ama calısma kosullarımdan dolayı cok fazla bakamıyorum evımde bır tane muhabbet kusum var ve 2 gun once esım bana hedıye olarak bır de sıncap almıs,cok tatlı bısey,galıba 3-4 aylık var,evımde ona buyuk bır kafes yapyırmak ıstıyorum,nasıl bısey yaptırabılırım bır seyler onerırmısınız,bır de kafesteyken devamlı uyuyor ve dogru duzgun bısey yemıyor,hastamı dıye dusundum ama evın ıcıne salınca gayet guzel kosusturuyor,sızce neden kaynaklanıyor olabılır.

img

djangel

19 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

madem hayvanları çok seviyorsun O zaman beni ii dinlee .O hayvanın yeri kafes değil o kadar hareketli ve enerjik bir yavruyu kafese kapatırsan tabii akşama kadar uyuşuk uyuşuk yatar, beslediğin maymun değilki kalkıp sana şebeklik yapsın ..bence sen ona bahçende bir ağaç göster eğitebilirsen sende çok memnun kalırsın oda (tabi varsa) yoksa ormana götür bırak ....Yanlız dikkat et bıraktığın yerde sincapların yaşadığı bir alan olsun ...

img

muratcakir34

19 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Valla herkese helal olsun.Çok bilgi verdiniz.Acayip yardım severmişsiniz.Ayrıca muratçakır senin fikirlerinde sana kalsın.Ben başımın çaresine baktım.

img

djangel

19 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam djangel kusura bakma ya bu form biraz durgun o yüzden uğramayalı epey oldu.bundan 1 ay önce sincap sahibi oldum.aslında çok fazla bilgi sahibi değilim ama umarım yardımcı olurum.dediğin hareketleri benim sincabımda yapıyor.sincabı olan başka bir arkadaşım uyuma sebebini yavru olmasına bağladı.yem olarak elma,ayçekirdeği ve semizotu sapını verebilirsin.sincabın vahşimi?ben ilk aldığımda vahşiydi ama şimdi yemini elimden verebiliyorum ve kendini sevdiriyor.unutmadan kafesine onu sıcak tutabilecek yuva tarzında bişey koyarsan iyi olur.soğuğa karşı hassas olduklarını düşünüyorum.

img

puca

19 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar,sincaplar hakkında bılgı yazmak istedım.babam bana 3_4 aylık sınc.almıstı.ve ona kare bıcımınde ıcı genıs ahsaptan yuva yapmıstı.dolap kapagı gıbı dusunun.onü telle kaplıydı.penc.tıpıydı.(yuvanın kapısı) kapısıda yaylı kılıdı vardı.ıcınde küçük minderı suyu ve yemek. vardı. bırde oduncudan kutuk almıştık yuvanın icine koymustk. kutugun içerine gırer oynardı.yalnızca kutügunu kemırırdı.kısında mıderının uzerıne kalın örtusunu koyardım.bırde ozel buyuk çıçegımız vardı.o cıcekle ve toprakla oynardı.agzına yoğurdu yedırırdım cok severdı.muz,haşlanmış mısır,tuzsuz çekrdek,fıstık,fındık,yeşillik,ot yerdi.kuduz aşısı mutlaka olmalı.çarşıya bile cebımde gotururdum.uyumayı severler.elinize alırken sıkı tutmayın.bunların kalple karın arasında zar var.bızımkını ormanda yakalayanlar sanırım hayv.sıkıştımşlar.ve zar yırtıldı.büyüdükçe kalpte basınç yaptı.nefes alışından bellı oluyor.yorulunca durdugu yerde salanıyordu.zar yırtılmasını vet.soyldı.ateşi çıktı.ot verılmelı.vet.artıkkendını cookkotu hssettı.vet.serum verdı.ve gozlerimin onunde oldu.o an kendımı cok kotu hıssettım.ozaman vet.sınc.vermedı.neden oldugunu arastırdı.otopsı yapmış. zar yırtılmsını o zaman soyldı.banyo yapmayıda severdı.kısında fon mak. kurturdm.tam dort yıl yasadı.omurlerı 7 yıl.bunu sıncp hakkında bılgı olsun dıye yazıyorum.onlara butun sevgınızı verın.

img

sem

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ