Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

kucuk bi soru sorabilir miyim?

arkadaslar merhaba... ben bişi duydum bu dogru muu?? hamsterları cok elledikce ömurleri mi kısalıyoo? eger öyleyse elimi bile surmem bi daha. onun kısa zamanda beni bırakmasını istemiyorum.. cok mrk ettim.. simdiden tesekkurler :)

img

tilly

18 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hehe bana sorarsan yok böyle bişey... ama ele almadan almaya fark var tabii... hayvanı sıkacak şekilde eline alırsan, elinde olmak istemediği halde onu tutmak istersen belki stresden biraz azalır, yada biyo enerji denen bişey varya... eğer negatif yüklüysen, sinirliysen, agresif falan, oda etki ediyo olabilir ama genel olarak hamster ele almayı bilirsen bundan hoşlanan bi canlıdır. sevildikçede bence ömrü uzar... bence sen eline ne zaman alsan minicik bi ceviz parçası falan ver, vermeden öncede her seferinde bir ses çıkar ağzından (öpücük sesi olabilir)... ben hamsterimi bu sese alıştırdıktan sonra ne zaman o sesi çıkarsam elime gelmek için can atardı, uyuyorsa uyanır, kafesin kapısına gelirdi hemen, :) o sesin dışında istediğin kadar bağı yinede uykusundan taviz vermezdi... bu hayvanlar zaten az yaşar... bu kısa hayatında elinden geldiği kadar iyi bak ona. mutlaka ölecektir ama sen ona iyi baktığın sürece üzülme... benimkilerde öldü ama hayvanlarıma iyi baktım hep. 3yıl normal ömürleri zaten... onları burdan rahmetle anıyorum ve teşekkür ediyorum. benim gerçekten arkadaşım oldular, sinirimi aldılar, iyi hissetmemi sağladılar, minik stres toplarım... umarım sizelere iyi sahiplik yapmışımdır... hakkınızı helal edin :(

img

trstorm

19 yıl 8 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence fazla sıkma

img

sezarpc

18 yıl 7 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eger ömrü uzun olsun diyosan yaban mersininin hamsterların ömrünü uzattıgı bi gerçek bence eline al ama alışkın degilse huzursuz oluyosa alma çeşitli ödüllerle eline alıştır sonra al

img

madjick

18 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar cewaplarınız için cok tsk ederim.. mrk etmeyin benimkide elime alıstı, surekli beni görunce hemen kapıya gelio.. we tabikide onu asla sıkmadan,incitmeden elime alıyorum.. fakat "trstorm" sana sunu sölemeden gecemicem.. senin icin gercekten cok uzuldum.. keske hamsterların hayatta olsalardı.. heralde onları bi gun kafeslerinde ölu olarak bulmak cok acı.. benim bu henuz ilk hamsterim ama simdiden o gunleri dusunmek bile istemiyorum:(( bende kucuk dostuma en iyi sekide bakıcamm we onu hiç ama hiç uzmeyecegimmm!! :(((

img

tilly

18 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ