Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

tavşanımın dişi kırıldı

13 gün önce beyaz, siyah gözlü bir tavşan aldım.siyah gözlülerin biraz daha az büyüdükleri söylendi.Doğrumu diye merak ediyorum.sanırım şu anda 1,5 aylık.kızım oynarken sanırım bir şekilde dişini kırmış.dudağı kanadı.elime dişi geldive çok durgunlaştı.dişi yerine gelirmi merak ediyorum.bilgilendirebilirseniz sevinirim.

img

dumper

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

http://forums.cjb.net/tavsansevgisi-forum-7.html bu sayfadan online yardım isteye bilirsin...

img

wolf_alone

ÖZEL MESAJ

siyah gözlü tavşanların daha az büyüdükleri doğru değil.Ama küçük ırk tavşanlarda siyah gözlü olanlar var.ama bunun göz rengi ile bir alakası bulunmamaktadır. Diş problemine gelince, eğer diş kökü zedelenmedi ise tekrar eski haline gelicektir.Ama bu diş uzaması takip edilmeli,yanlış bir uzama ilerde sıkıntılar yaratabilir.Bunun sebebi ise tavşanların dişlerinin sürekli uzamasıdır.Dişlerin belirli uzunlukta kalmasının nedeni ise alt ve üst dişlerin birbirlerine sürtünerek törpülenmesidir.Kırılan dişteki yanlış bir uzama sonucu alt ile üst diş birbirinden ayrı kalabilir.bunun sonucunda da sürekli bir diş uzaması olacak ve tavşanın beslenmesini etkileyecektir. Not: Bu LePuS nickli Veteriner uzanın yazısından bir alıntıdır...

img

wolf_alone

ÖZEL MESAJ

[url]www.tavsansevgisi.tr.cx[/url] adresinin forumu oluyor o adres. Sorularınıza 24 saat içinde cevap veriliyor.

img

ece_gulser

19 yıl 5 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tavşanımın dişi ayrıldı ağzı kanadı dişleri tekrar düzelicekmidir

img

Sevbalcan

3 yıl 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavşanımın düşmesi sonucu ön üst dişi kökünden sallanmaya başladı bu süreçte neler yapmam gerekiyor ve tavşanların dişleri kırılma sonucu düşerse yeniden diş çıkarırlar mı çok acil yardımcı olur musunuz?

img

suud

1 yıl 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ