Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Hamsterımın davranışları değişti.

Slm, tatilde bir ara yeğenlerime bıraktığım hamsterın psikolojisi bozulmuş galiba. Eskiden hiç bir şey yapmayan "Pıtır" vahşi bir şeye dönüşmüş. Oldukça agrasif, hatta geçenlerde elimi ısırdı. Bunu ondan hiç beklemezdim, darıldım tabii. Şu sıralar aramız bozuk. Onun güvenini tekrar kazanmak için ne yaplam gerek. Son zamanlarda hareketsizleşti, iyice tembel oldu. Henüz 6-7 aylık, bu davranışların kökeninde bir çiftleşme ihtiyacı falan yatıyor olabilir mi?

img

serdo71

18 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba serdo71; yeğenlerinin yaşları kaç? bu gerçekten çok önemli. ilk başta sen onu başka bir eve götürmüşsün,daha yerine alışamadan da bitakım insanlar tarafından rahatsız edilmiştir. biliyorsun sen de hamsterlar gündüz sakin sakin uyurlar ve devamlı uyandırıldıysa ve mıncıklandıysa yaşadığın sonuç çok normal. hamsterlar kin tutarlar,mümkünse onu yeğenlerinle bir daha karşı karşıya getirmemeye çalış. endişelenecek çok bir şey yok aslında. Pıtır kızmış,sana küsmüş. ona renkli ve güzel bir oyuncak hediye et,bir hafta kadar oyuncağını sevmesini bekle ve çok haşır neşir olma onunla. sonra en sevdiği yemeklerden verirsin elinle yavaş yavaş seni tekrar sevmeye başlar. hamster ının cinsini öğrenebilir miyim? bir de onun toprakta dolaşmasına izin verip vermediğini bilmiyorum ama üstündeki elektriği atması için gerçekten yararlı olabiliyor.

img

denyz

19 yıl 10 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba denyz; yeğenlerim hayvanları gerçekten seven belki de fazla seven 7 ve 12 yaşlarında iki erkek çocuk. Ama Pıtır''ı onlara bırakmakla hata ettiğimi anladım. Şimdi forumda bahsedilen gezinti toplarından bi tane almakla senin taktiği deneyeceğim. Toprağa hiç basmadı benimki, dışarıdaki olası tehlikelere karşı yakın gözetim altında bunu da deneyeceğim. Çok teşekkürler. :)

img

serdo71

18 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ