Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

kuyruğu sürekli titriyor

aşkım geldiğinden beri kuyruğunu sürekli titretiyor..akşam üstü dikkatimi çekti sağ ayağının birini tünekten hafif kaldırıp kaldırıp tekrar yerine koyuyor..yemesinde hiç bişi yok ..zaten keyfimiz malum en büyük şikayetim hareketsizliği idi değişen sadece dışarıya çıkınca iki tur atıp sonra bir yerde saatlerce oturmak...kuyruğunu neden sürekli titretiyor bu konuda bilgisi olan varmı? inşallah bir sorunu yoktur ltf cevap yazarmısınız?

img

mirage64

18 yıl 6 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Korkudan olduğunu düşünüyorum ama bilmiyorum da benim çapkınıma da oluyo o,bazen salınca ordan oraya uçuyo vücudu çok fena titriyo,tabi bu yorulmaktan ama kuyruk korku olabilir.Şimdi ben sabah ezanıyla kalkıyorum,buraya geliyorum,kuşumun kuyruğu titremiyo,uyanık ama hiç bişi görmüyo,ışıkları açıp yanına gelsem kuyruğu titremeye başlar.Ama seninki sana alışıksa bilemem Saygılar

img

kubilai_khan

18 yıl 6 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Karnı ağrıyor olabilir. Hazım sorunu yaşıyor olabilir. Üşütmüş olabilir. İshal olmuş olabilir... Sıcak bir ortama koy. Suyuna vitaform ekle (antibiyotikli vitamin). yeşillik meyve falan verme bu aralar. Kuş kumunu eksik etme ve gelişmeleri takip edip bizleride haberdar et ok?

img

wahshi

18 yıl 7 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SLM, bu titremesi korkudan olabilir. Kış başlangıcı olduğundan kuşların tüy değiştirme mevsimi bu yüzdende titriyor olabilir. Veya herhangi bir şeyden de etkilenmiş olabilir. Büyük ihtimal tüy değişimi yüzündendir. Bu mevsimde fazla hareket etmek istemezler.Sen mümkün olduğunca kuşu yorma. Saygılar

img

burburess

18 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar cevaplarınız için tşkler...Şu sıralar çok fazla tüy döküyor kafesi hergün temizliyorum..hertarafı tüy içinde yem yerken ağzında bile tüy var..korkudanda olabilir ama şunu söyleyeyim hastalık fikrini hiç aklıma bile getirmek istemiyorum ben biraz pinpirikliyim elim ayağıma dolaşır ne olur hastalık olmasın..Sabahları keyfi iyi iki gündür beni görünce dışarı çıkartayım diye çırpınıp duruyor .Dışarıda iken elime gelmeye başladı yem bile yiyor ne dersiniz bana alışacakmı:)))Birde ben konuşurken çok dikkatli dinliyor hemen kamburlaşıyor kulağını bana uzatıyor arada kafasını sallıyor sessiz sesiz kusacakmış gibi...

img

mirage64

18 yıl 6 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuşum eve geleli iki gün oldu yemesinde icmesinde problem yok onunla konuşunca bana karşılık veriyor kendi başına çok güzel oynuyor sağlığı çok iyi ama bugün kuyruğunun titredigini farkettim. kötü bir şeyi yoktur umarım.bilgisi olan açıklayabilir mi?

img

elof91

7 yıl 8 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim muhabbet kuşumun sağ ayagı sürekli titriyor NE YAPMALIYIM?

img

Melek1121

6 yıl 9 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kusunun tırnaklarını kesmısler mı once ona bakmalısın .bas tarafları kut ıse bı uygulama gormus ve acıdan basmıyor ayagını dıger bır secenekte ayagını kafes tellerınde sıkıstırmıs olabılır foto yollarsan daha ıyı olur

Melek1121 yazdı :
Benim muhabbet kuşumun sağ ayagı sürekli titriyor NE YAPMALIYIM?

img

erhan70

18 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ