Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

dezenfektan-su hazirlayici-kalsiyum

selam arkadaslar, haftasonu dezenfektan ve kalsiyum almak icin kucuk bi petshop turuna ciktim.kapluslari ve akvaryum,isitici,filtre,kabuk sertlestiriciyi aldigim yer oldukca pahali oldugu icin,bi arkadastan duydugum akvaryumcular carsisina gittim.7-8 dukkan dolasip kapluslar icin kalsiyum sordum.bana gosterilen malzeme dezenfektandi,hem de daha once gormedigim bi marka.ben israrla bunun olmadigini soyledim,cunku dedigim pahali yerde kaplumbaga seklinde, beyaz,pakette kalsiyum satiliyodu.neyse sonunda bi yerde buldum,akvarumun icine konuyo,yavas yavas cozuluyo suda.icinde kalsiyum yaninda vitamin de iceriyo.bunu aldim,ayrica bi de dezenfektan aldim.ustunde balik resmi vardi ama kaplumbagalar icin de veriyoruz denince aldim.eve gelip actigimda murekkep renginde bi siviyla karsilastim,ve suya damlatmaya korktum acikcasi.2 litre suya bir damla yaziyo ustunde.benim ilk kullandigim dezenfektan renksiz ve kokusuz bi siviydi.bu murekkep renginde dezenfektandan kullanan var mi?bi de ben su hazirlayici denen seyin dezenfektanla ayni sey oldugunu saniyodum ama farkliymis.aranizda su hazirlayici kullanan var mi? sanirim cesme suyu kullananlar icinmis o,ben icme suyu koyuyorum akvaryuma,gene de ihtiyac var mi su hazirlayiciya?

img

dulcinea

19 yıl 1 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm, sera markasının 1. sera-reptilin diye bir vitamin preparatı var. 2. sera raffy P kaplumbağa yemi (benimkiler sevmiyo;) 3. sera aputan (su düzenleyicisi, zararlı metalleri bağlıyor, suyu nötrolize ediyor, klor etkisini azaltıyor) 4. sera PH testi. kaplumbağalar için en uygunu 7 imiş. içme suyu yaklaşık 7.6 olur. nerden bulursun bilmem ama... ankarada çok zor olmasa gerek. daha çok veterinerlere sor istersen. ben ordan almıştım.

img

momo

19 yıl 3 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

karaciğer zararlııııı aaaaaaaaaaaaaaa

img

momo

19 yıl 3 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ