Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

saka yavruları için yardım

arkadaşlar bahçemde saka yuvası vardı bi ara yumurtaları alıp kanaryalarımın altına sürmeyi düşündüm sonra vazgeçtim şimdi sakanın yavruları var 5 tane neredeyse uçmak üzereler bir kaçını alayım diyorum nasıl bakabilirim kanaryalarıma verdiğim yemden versem olurmu(karışık yem)bu arada biri bana yavruları yuvayla beraber al bir kafesin içine koy annesi içeri girip bakar dedi doğru bir yöntemmi acaba?cevaplarınız için şimdi,den teşekkürler

img

kubi16

18 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar: arkadasım bence hıcbırsey yapma,kım soyledıyse saka dışısı gelıp yavrularına bakmaz bıdahada oraya gelmez yavrularda talef olur , yumurtadan alıp kanaryanın altına surseydın olurdu ama sımdı sakın bışey yapma yazık olur. saka yavrular ucunca tekrar yuva yapar belkı

img

cakir

19 yıl 3 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm bencede yavrulara dokunma ben yumurta aldı kanarya altına sürdüm ne anne nede baba birdaha yuvalarına uğramadı tabivicdanen çok üzüldüm

img

abdulsakaci2005

18 yıl 11 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mrb arkadas saka yavrularını al yuvaya yakın biyere koy içine yem ve su koy dısarıyada yani kafesin üstünede aynı yemden koy ğerisine karısma ben bu yöntemle çok saka yakaladım saygılarımla KONYA/EREĞLİDEN fatih

img

bozlak

18 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ