Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

BENİM 4 TANE TAVŞANIM VAR YARDIM EDİİİNNNN

ARKADAŞLAR MERHABA BENİM ASLINDA 5 TANE TAVŞANIM VARDI AMA 1 TANESİ ÖLDÜ. :((( NASIL BÜYUTEBİLİRİM YARDIM EDİN LİTTTFFFFENENN İLK BANA GELDİKLERİNDFE MİNİCİKLERDİ. BEN VETERİNER DESTEĞİ ALDIM AMA ÇALIŞIYORUM İŞTEN GELİNCE ONLARIN ALTLARINI TEMİZLEYİP DOLAŞTIRMAK VE PİSLETTİĞİ YERLERİ TEMİZLEMEK BENİ ÇOK YORUYOR. BUNUN BİR FORMÜLÜ VAR MI? ONLARI EVDE NASIL BESLEYEBİLİRİM 4 TANE ÇOK MU BENİ İLERİDE NELER BEKLİYOR LÜÜÜTTTFEEENNN CEVAP VERİN ONLARA ÇOK FAZLA ALIŞTIM VE YALNIZ OLDUĞUM İÇİN DE EN BÜYÜK ARKADAŞLARIM AMA UYKUSUZLUK PROBLEMİM OLMAYA BAŞLADI. ONLARA BEBEK GİBİ BAKMAK İÇİN KENDİMDEN FEDAKARLIK YAPIYORUM YARDIM EDİN NE YAPABİLİRİM?????

img

melek3477

18 yıl 6 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çiş alışkanlığını verebilirsinn bence verme

img

pamukveben

18 yıl 8 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba ,4 tavşan ...iyi cesaret dorusu ama tecrübesizsen tehlikelide,iyi gözlem yapman herhangi bir rahatsızlıkları oldğunda zamanında uzman yardımı alman lasım, birde zaman ayrma sorunu var,tavşanlar sevgi manyağı sahibine bağlanan sevgi ilgi bekleyen hayvanlar,ama imkansız değil zaten sizde bağlanmışsınız öle görünüyor bakın napalım ,siz bize onları nasıl bi ortamda bakıyorsunuz (kafes kutu oda .vs)ne ile besliyorsunuz (tahıl karması,pelet yem,yeşil sebze,kuru-yaş ot yada hepsinden karışık hangisiyse) bilgi verin bizde size yardımcı olamaya çalışalım onlara büyük uygun bi kafes sağlanabilir,cinsiyetleri ne kaç dişi kaç erkek,yavru almak istiyormusunuz -minik bebişler ? :)) ve kafes için ne kadar ayırabilirsiniz ( bunu söylemek zorunda dilsiniz) bu bilgiler doğrultusunda size online destek (fikir) verebilir ve yönlendirme yapabilirim yada tüm bunları direk angoravet e(tavşan alanında uzman veteriner) danışıp bilgi alabilirsiniz tavşanlarınıza ve size bol sağlıklı günler sevgilerimle

img

sevgiyuvası

19 yıl 3 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu arada ölen yavru için üzüldüm nedenineydi acaba?

img

sevgiyuvası

ÖZEL MESAJ

MERHABA SEVGİ DÜNYASI İLGİN BENİ ÇOK MUTLU ETTİ. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. BÜYÜK BİR KAFES ALDIM ONLARA ŞU ANDA RAHATLAR AMA BÜYÜNCE DURAMAYABİLİRLER ÇÜNKÜ İÇLERİNDE ÇOK FAZLA KOŞTURAN VAR.EVDE MİSAFİR ODASINDALAR. ALTLARINDA BÜYÜK BİR ÖRTÜ VAR YANİ KAFESİN ALTIDA.VE KALORİFERE YAKIN ÜŞÜMESİNLER DİYE. HER GECE YATARKEN KAFESİN ÜSTÜNE POLAR BATTANİYE VE 2. BİR BATTANİYE DAHA ÖRTÜYORUM. BEBEKLERİMİN ÜŞÜMELERİNDEN ÇOK KORKUYORM. CİNSİYETLERİ 2 HAFTA ÖNCE VETERİNERE BAKTIRDIĞIMDA DİŞİ GİBİ DEDİ AMA BELLİ DEĞİL HENÜZ DEDİ. BEN DE AZ ÇOK ARAŞTIRMALARIMDAN İÇLERİNDE Bİ TANE TOMBİK VE ÇOK OYNAMAYAN VAR O ERKEK DİĞERLERİ ÇOK FARE GÖRÜNÜMLÜ OLDUĞUNDAN DİŞİ DİYE TAHMİN EDİYORUM. BEBEK KONUSUNDA 2 DİŞİYİ KUZENİME VERECEĞİMDEN DİĞERİNİ DE KISIRLAŞTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM. NEYSE YENLERİ HAZIR YEM ALIYORUM AMA ÇOK PAHALLI 14 YTL 1250 GRI NEYSE YEŞİLLİK ARA SIRA BELKİ GÜNDE BİR KERE YADA 2 GÜNDE 1-2 KÜÇÜK YAPRAK KIVIRCIK BAZEN ÇOK AZ HAŞLANMIŞ HAVUÇ VERİYORUM. İSHAL OLMALARINDAN ÇOK KORKUYORUM.BUNUN DIŞINDA BAŞKA BİLGİ İSTİYOR MUSUNUZ? HE BU ARADA ÇIKARIP ODADA ONLARI GEZMELERİNE İZİN VERİYORUM ÇÜNKÜ DEVAMLI KAFESTE İÇİM EL VERMİYOR. ALTLARINA TALAŞ KOYUYORUM.SULARINI HERGÜN DEĞİŞTİRİYORUM.BAŞKA BİLGİ GEREKİR Mİ BAKIMI KONUSUNDA?

img

melek3477

ÖZEL MESAJ

ÖLEN TAVŞANIMIDA SORMUSSUNUZ BOĞAZINA YEM TAKILMIŞ. KUSTU FALAN VE GİTTİ SONRA. VETERİNERE DE GÖTÜRDÜM AMA YAŞAYAMADI.

img

melek3477

ÖZEL MESAJ

melek, anladığım kadarıyla tavşanların henüz küçük ishal olamlarından korkuyorum demişsin 3 aydan önce onlara yeşillik havuç meyva gibi sulu gıdalar vermesen çok ii olur çünkü ishal olabilirler oda sıcaklaığı 18-20 derece civarındaysa battaniyeye sarmana gerek yok,bu sıcaklık yavru tavşanlar için ideal,yemi gerçekten pahalıya alıyorsun bu konuda ayrıntılı bilgi vericem mailde,mümkünse kuru yonca içeren pelet yemler kullan ,içerisinde tavşanın ihtiyacı olan vit ve mineralleri gerekli oranlarda bulunduran bir yem hastalanma riskleri çok azalır ve sağlıklı dengeli beslenmiş olurlar bölece kafes büyüklükleri ve tavşanların canlı ağırlıkları ne kadar arada gezmeleri için çıkartman çok iyi ama henüz tuvaet alışkanlıkları olmadığından biraz kirletebilirler ortalığı ,odanın bir köşesine büyük bi tuvalet kabı koyup içinede idrarları ile ıslanmış bir miktar talaş (kafesin içinden alıp koyabilirsin) ve dışkılarındanda bir miktar koy onlar tavaş yavaş kokunun olduğu yere yapma eğilimine girecekler ama hemen alışmalarını beklememek lasım birde çok önemli bi konu kablo kemirmeye bayılıyorlar,benimki geçen gün dalgınlıkla odanın kapısını açık unuttuğum bi an odadan çıkmış ve ben internetteyken bi anda mausun kablosunu ikiye bölmüş maus hareket etmeyince farkettim yenisini almak zrounda kaldım,bu en iyi ihtimal yani yenisini almak zorunda kalmak bide elektrik yüklü bi kabloyu kemirmesi gibi bi felaket varki bunun olmaması için odada onun kemirebileceği hiç bir kablo (elektriğe bağlı yada deil) olmamalı bu gibi bi kaç aytrıntıya dikkat edilirse bu sevimli yaratıklarla mutlu sağlıklı uzun ömürler geçirilebilir sevgiler

img

sevgiyuvası

ÖZEL MESAJ

sevgi dünyası beni arar mısın mailimde bi problem var sanıyorum konuşmamız gerek 0 532 323 61 16

img

melek3477

ÖZEL MESAJ