Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

akwaryum aldım??!!!!

herkeze merhaba.. sonunda akwaryum yaptırdım az cok bilgi edindim eski forumlardan ama birebir sormak istiorum..neler lazım bana ?nasıl bi ısıtıcı?? ne buyuklukte bi fitre? ha buarada olculer 50 35 25 (u g y)we 4mm cam war.biyan once yeni ortamına kawusturmak istiorum benim ufakliği.bide su sewiyesi ne olmalı karar weremiorum kaplunbagamın kabuk genişlii yaklasık 4.5 ,5 cm suyum yükseklii 15cm olsa cok mu.aslında akwaryumu kumsal gibi yapmak istiorum yani bikısmı tamamen yuze bilecegi kadar derin dier tarafı simdiki kabının derinliinde yani en azından arka ayakları tabana degicek sekilde. sanki bole rahat ediolar gibi gelio.bide heryer derin olursa mecburen tasa cıkmak zorunda kalcak ama ayakları yere degerek suyun icinde kalması gibi bi artısı olsun istiorum nese yardım ederseniz sewinirim we su fitre ısıtıcı konusunuda unutmayın tesekkurler.

img

2na

18 yıl 11 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya benimkinin su seviyesi ile boylarının seviyesi aynı. ille bi ayakları yere değecek. derinleştirim mi?? bi arada bi de resun marka şelaleli filtre aldım geçenlerde. 10 ytl. yani diğeri pahalı gelirse diye. öbürü daha kaliteli tabi böyle kaplumbağa büyüklüğüne göre su derinliği tablosu yapsak hehe

img

momo

19 yıl 3 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben diyorum benimkiler tembel ve şımarık diye. ille ayakları dibe değecek. bi ara yükselttim suyu burunlarnın ucu ile nefes almaya başladılar. ama biraz yükseltim bari yavaş yavaş alışsınlar. tşk.

img

momo

19 yıl 3 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cewaplarınız için saolun.bencede derin olması onlar için iyi.hem ozaman rahat yüzebilirler, ama akwaryumun heryeri sığ olursa yüzmek yerine hep yürürler we bence yüzmek onlar için cok önemli die düşünüyorum yanlış mı :)? ama tabiki aynı zamanda suyun içindelerkende ayaklarının yere degebileceği bir alanda olması gerek bence we artı olarak tabiki tamamen sudan çıkıp kuruyabilecekleri biyerde gerekio ben şimdi bu 3 ortamı 5o cm uzunlugundaki, 35 cm enindeki we 25 cm yüksekliindeki akwaryumuma nasıl uygulayabilirim die düsünüorum fikri olan warmı acaba ???

img

2na

18 yıl 11 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ