Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

tüy dökme...

benim ufaklık bu sıralarda çok tüy dökmeye başladı. mevsimsel olduğunu düşünüyorum. ama ne kadar daha sürüceğini bilmiyorum. bilen var mı? ve bu tüy dökümünü azaltmak için yapabileceğim bişiy var mı?

img

tufancan

18 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavşanını nasıl beslediğin hakkında bilgi verebilirmiisn,vit eksikliğinden yada beslenme yetersizliğinden kaynaklanıyor olabilir,bide ne kadar dökülüyo çok fazla bir dökülme olup olmadığına karar vermek lasım önce tabiki mevsimselde olur bir miktar ama aşırı derecedeyse bi veterinere göstermekte fayda var

img

sevgiyuvası

19 yıl 3 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

pelet yem kullanıyorum. vücudunda açılan herhangi bir yeri yok. sadece sevdikten sonra üstümde tane tane tüyleri kalıyo bir miktar. eskiden bu kadar fazla dökülmezlerdi. hatta hiç dökülmezdi. tüy dökme dışında herhangi bir anormalliği yok. hareketli hopluyo zıplıyo kendisini sevdiriyo.bi de yalıyo.

img

tufancan

18 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim tavşanımda aynı, beslenme problemi yok ama bu mevsimde üzerimde tüy bırakmaya başladı,önceden hiç dökülmezdi.veterinerim bunun normal olduğunu söyledi önemli olan topak topak tüy dökmemesi

img

sevgiyuvası

19 yıl 3 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tüy dökmeleri normaldir doğaldır herhangi bir zararı yoktur tek zararı evi kıl yumağına çevirirler:) sizin okşamanızı tüy dökme zamanında cok sık ister hal ve hareketlerinden anlarsınız zaten yani endişelenecek bir durum yok..

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ne kadar güzel tavşanlarınız yaanınızda benimkide yanımda olsada tüy dökse ama yaşıyo Allaaha şükürr ONU ÇOK SEVİYORUM

img

pamukveben

18 yıl 8 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ