Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

snakehunter bi sorum var sana?yada bilen birine

iguana hakkında daha öncede bana yardımcı olmuştun.be şimdi kırmızı infarared ampül aldım ama bu gece için dediler bide beyaz olanı varmış bunun gündüz onu yakman gerekir dediler doğrumu yoksa beyazıda almam gerekir mi?bide reptistar florasanda almam gerekirmi yoksa bu infrared yeterlimi?

img

eng

18 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm kırmızı olan ısı ıcın aynısından bende de var onu 24 saat kullanıcan dıyerınıde yanı beyazıda sadece gunduzlerı yakıcaksın

img

iguana999

20 yıl 2 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ALTINDA ISITICIDA VAR AMA SADECE GECE KULLANSAM KIRMIZIYI BİDE ŞU UV FLORASANLARDAN ALSAM OLUR MU ACABA YOKSA İLLA BEYAZDAMI ALMAM LAZIM

img

eng

ÖZEL MESAJ

selam ENG , kırmızı infarared ampül senin işini görür gece kırmızı gündüz beyaz muhabbetine bakma önemli olan uva ısınlar yayması sen bu infrared ampulü haftada 4-5 gün günde 40-50 dk yakman yeterli beyaz florasanlar da uva + çok az uvb veriyor ama infraredi aldıysan onu almana gerek yok eğer alırsanda reptistarlar filan var sylvinia nın bunlara bakabilirsin ,,,snakehunter,,,

kırmızı infraredi aldığım adam geceleri süreklıi yak dedi ben gerçi sürekli yakmıyorum gündüz hep açık bi zararı olur mu?herşeyin fazlası zarardır bununda zararı olur mu acaba.reptistar almam daha iyi olur mu igu için.bildiğim kadarıyla onuda 4-5 günde bir 1 saat falan yakmam yeterli olurmuş.kırmızıyı gece yaksam reptisterıda 3 günde bir falan 1 saat yaksam olur mu?

img

eng

ÖZEL MESAJ

selam ENG ,infraredi aldığın adam gece yakma muhabbetini teraryumun ısısı için söylemiş olabilir , gece onu yakabilirsin fakat gerekli değil sadece iyi ısıverdiği için akvaryumu sıcak tutar ben gece yakmanı önermem yarar zarar meselesine gelince fazla uv nin zararlı olduğunu okumuştum bir kaynakta ayrıca gözlemlediğim kadarıyla sürekli uva yanan bir akvaryumdaki iguana veya reptillerde renk kararması oluyor ,eğer bu infraredi gece yakcaksan ve florasanda alcaksan florasanı günde 2-3 saat filan yakabilirsin sadece infrared yakacaksan günde 1-2 saat yakman yeterli bence ,,,snakehunter,,,

sağol ilgilendiğin için çok teşekkürler

img

eng

ÖZEL MESAJ