Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

tavşanım yem seçiyor. açlıktan ölürmü?

1 aya yakındır bir tavşan besliyorum. bana veren dostum yanında yemini de verdi. o yemi büyük iştahla yiyordu. yemi bitince gidip yenisini alacaktım ama daha ucuzunu aldım. birkaç yer gezdim ve en popüler olan markanınki heralde iyidir dedim ve witte molen aldım. eski yemin 500 gramı 6 milyon iken (adını hatırlamıyorum ama açık yeşil bir paketi var) bu aldığım yemin 1 kilo 250 gramı 9 milyon. ama yemi verdiğimde bazı kısımlarını gayet güzel yiyor, arpaya benzeyen ufak kısımlarını bırakıyor? ama ben tüm besinleri alabilmesi için yemini tazelemeyip, bıraktıklarını da yemesini sağlıyorum. bu arada yemin üstünde cüce tavşan yemi yazıyormuş, bunu biraz geç farkettim. benim tavşanımın ne cinsiyeti ne türü ne de yaşı hakkında bir fikrim yok ama bana geldiğinden beri (1 ayda) epey büyüdü. heralde daha çok genç. şimdiki ağırlığı 750 gr. boyuda yatar pozisyonda 22 cm civarı. yani cüce tavşan değil diye düşünüyorum, gerçi cüceler de ne kadar büyür onu da bilmiyorum. ne yapmalıyım? ara ara da ishal oluyor. bol su veriyorum. yani suluğunu sürekli dolu tutuyorum. neredeyse hiç yeşillik vermiyorum. okuduklarım biraz gözümü korkuttu. bazen ufak bir üzüm tanesi bazen bir yaprak yeşillik veriyorum o kadar. açık yemler hakkında ne diyorsunuz. açık yemlerin yeterince besleyici olmamalarından çekiniyorum. tüm yorumlarınız için teşekkürler.

img

ladasamara

18 yıl 6 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba tavşanının yem seçmesini engellemek ve sağlıklı beslenmesini istiyorsan daha önceki başlıklarda sitedeki veterinerlerin de tavsiye ettiği pelet yemleri kullanmanı tavsiye ederim.pelet yemi seçme sansı olmuyor çünkü hepsi aynı ve içerisinde tavşanına gereklı herşey var.ayrıca açık yemlere hiç güvenme derim çünkü bence türkiyede çoğu petshop bu işi ticaret için yapıyor.onlar için önemli olan para kazanmak. yemini güvenilir ellerden almanı öneririm.

img

tufancan

18 yıl 8 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cevabınız için teşekkürler. diğer sorularımı da yanıtlayalar olursa çok sevinirim. pelet yemleri nereden bulabilirim. istanbul kadıköydeyim.

img

ladasamara

18 yıl 6 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

angoravet bu konuda sana yardımcı olabilir [email protected] adresinden kendisine ulaşabilirsin

img

sevgiyuvası

19 yıl 3 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merbaha... yemlerinde secici olması demek bazı yiyecekleri begenmemesi + cüce tavşan yemi diyorsun budur onu ishal yapan aslında bir yemi verdikten sonra baska bir yem secimi yanlış olur .. tavşanın cinsini ancak mail yada msn yoluyla resmini yollarsan söyleyebilirim ona görede yem tavsiyesi verebilirim fakat palet yem konusunda angarovet e baş vurmalısın ben sebze ve meyve türüne bakıyorum... [email protected] burdan tavsinin resmini yollayabilirsin.... tavşanına iyi bakman dileğimle...

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ