Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

iguanam kendini köpek zannediyo heralde.yardım edin niye böyle yapıyo

kimlik sorunları var heralde ya :) eskiden terraryumunda tuvalet ihtiyacını gideriyordu normalide bu heralde dimi.ama bu son 1 haftadır akşamları gezinmesi için odaya salıyorum çıkardıktan 5 dk bile geçmeden tuvaletini yapıyo okadar ki çıkardığımda altına gazete kağıdı koyuyorum orda yapıyo.niye böyle yapmaya başladı. biri bana açıklasın.

img

eng

18 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam ENG, belliki iguanan tuvaletini dışarıya yapmaya alışmış yeşil iguanalarda bu durum sık görülür yeşil igular nereye tuvaletini yapıyorsa hep oraya yapmaya başlarlar hatta bu yüzden yabancı kaynaklarda veya bazı yazılarda görmüşüzdür ''''iguananızın tuvaletini yaptığı bölgeye peçete,kağıt havlu vs vs. gibi şeyler koyarsanız igunuz tuvaletini sürekli o bölgeye yapyığından dolayı temizliği kolay olacaktır'''' diye yazar seninkide dışarı çıktığı zaman yapmaya alışmış bu sorunu igunu bir kaç gün (tuvaletini akvaryumunun içine yapana kadar) dışarı çıkarmayarak halledebilirsin. ;) benim abbasta bundan 4-5 ay önce tuvaletini kendi su kabına yapmaya alışmıştı her gün bakıyorum hep su kabına yapıyor sonra su kabını çıkardım 3-4 gün su kabını akvaryuma koymadım ayrıca su kabınıda iyice yıkadım sonra tekrar koyduğumda yapmadığını gördüm bu alışkanlığını bırakmıştı :),,dediğimi uygularsan durumlardan benide haberdar et ,,,snakehunter,,,

ESKİDEN BÖYLE Bİ SORUNU YOKTU AMA 1 HAFTA ÖNCE FALAN ELİME ALDIM YIKAMAK İÇİN KALDIRDIM TAM KOLUMA İŞEDİ.MİDESİ ŞİŞ DURUYO BENDE ÇOK YEDİ FALAN SANDIM İLK ÖNCE ÇIKARINCA YAPTI MİDESİNİN ŞİŞKİNLİĞİ GEÇTİ ÇIKARTMASSAM BİŞEY OLMAZ DİMİ YAPAR ZORDA KALINCA YANİ.Bİ SENİN DEDİĞİN GİBİ YAPİYİM BULUNDUĞU YERE GAZETE KOYİYİM Bİ PARÇA NE OLCAK BAKALIM.

img

eng

18 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ