Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

snakehunter bi yardım ederemisin???

ya ben igumun yerini değiştirdim ve şimdi cam kenarında hergün normal şekilde güneş ışığı alıyor.ama odanın şekli değişti camın yanında yer kalmadı da.şimdi ne yapabilirim, elektrikçilere güvenemiom geçen srdum uv lamba var mı diye.. adam bana sterilizasyon da kullanılan bişi veriodu az kalsın... sen 100 W philips infrared demiştin ya bunun florasan şeklinde olanı da var mı yoksa sadece ampul mü?ayrıca başka gece gündüz lambası almaya gerek var mı?bide kullanım şekillerini yazarsan sevinirim

img

keno

19 yıl 1 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam keno , gece gündüz lambası diye bişi yok gece yaktığın lamba ısıtma için kullandığın lambadır gündüz ise uva ışınlar içeren florasanı veya infraredi yakarsın mesela benim akvaryumumda ısıtma lambası için kullandığım 100 W

selam keno , gece gündüz lambası diye bişi yok gece yaktığın lamba ısıtma için kullandığın lambadır gündüz ise uva ışınlar içeren florasanı veya infraredi yakarsın mesela benim akvaryumumda ısıtma lambası için kullandığım 100 W lık beyaz bir spot var reflektör de deniyor, bu 7 gün 24 saat yanıyor sadece ısıtma amaçlı uv filan içermiyor birde slvinyanın reptistar uva + uvb veren florasanı var bunuda gündüzleri 4-5 saat filan yakıyorum sadece sterilizasyon için kullanılan lambalar yüksek oranda uvb içerir ve zararlıdır benim florasanda uvb içeriyor fakat %5 gibi küçük bir değerde gerisi uva veriyor ayrıca bu florasanları büyük ihtimalle elektrikçide bulamazsın çünkü sadece sürüngenler içindir pet shoplara bakmalısın.,evcilleşme konusundaki sorunada burdan cevap vereyim iguanan senin elinden hala ürküyorsa daha tam güven oluşmamıştır ayrıca evin içinde saldiğın zaman hemen senin yanına gelmesini bekleme bunu kolay kolay yapmaz benim abbas çok evcil ve insanlardan hiç korkmayan,kaçmayan bir iguana olduğu halde bile yemek filan uzatmadıkça yanıma gelmiyor ;) ,,,snakehunter,,,

teşekkür ederim ilgine... geçenlerde ilk kez kendi yanıma geldi...ders çalışıyordum, kitabı dikmiş okuyordum ve o da kitabın üstüne zıpladı 5 dk bakıştık.sevmek istedim ama kaçar ürker diye yapmadım...Sence yapmalımıydım???

img

keno

19 yıl 1 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ