Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

GUİNEA PİG İLE İLGİLİ HERŞEY - 10.sayfa

selam arkadaşlar;; guinea piglerle ilgili sorularınızı bekliyorum,elimden geldiğimce size yardımcı olmaya çalışacağım. sevgiler....

img

şilacık

19 yıl 7 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam Pitbull240, İlk aldığın zamanlarda çekingen ve korkak olurlar, zamanla alışacaktır merak etme. Tüy dökülme konusuna gelince, bu herkesin başına dert olmş bir konu (ben dahil). Tüy dökmesi normal ama çok fazla dökülüyorsa C vitamini eksikliği olabilir bunun nedeni. Kobaylar için özel hazırlanmış C vitaminli yemlerden ya da krakerlerden al. Onlardan bulamazsan her gün çeyrek portakal ver. Kolay gelsin. =)

img

kobay

19 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yardım almak isteyenlere gerçek anlamda yardım etmeye geldim,sorularınızı bekliyorum...

img

mfe

21 yıl 8 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hoşgeldin :)

img

şilacık

19 yıl 7 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bende bi süre önce guinea pig besledim bana bu konuda çok bilgisi olan bi veteriner yardım etmişti izmirden... arkadaşlar guinea piglerin mutlaka saman yeme ihtiyaçları var... ben hergün mutlaka biraz saman veriyodum bu daha uzun ömürlü ve sağlıklı olmasına yardımcı oluyor. ben onları ürettimde bir doğumda 5 yavruya sahip oldum hepsi çok sağlıklı...

img

meedusa

17 yıl 6 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm, bizimde bir ginea pigimiz var hem de kıvırcık tüylülerden gerçekten çok tatlı, ismi "einstein" ve 2,5 yaşında ve çok ama çok uslu. bizim birde "billur" adında çooook sevimli 6 aylık bir kızımız var ve ikisine birden bakmak çok zor. bu durumda doğal olarak einsteinla pek ilgilenemiyoruz ve sizlerinde bildiği gibi ginea pigler ilgi ve sevgi hayvanları biz yetersiz ilgiden dolayı einsteinın hastalanmasından korkuyoruz ve ona yeterli ilgiyi , sevgiyi gösterebilecek bir ginea pig sever arıyoruz.

img

muratteren

17 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

muratteren arkadaşımız eğer hangi ilden olduğunu yazarsan aradığın kişiyi bulma sürecini en aza indirmiş olursun

img

mfe

ÖZEL MESAJ

şilacık hoşbulduk ;) bu arada kışın da kobayı dışarı da tutmak istersen sürüngenler için satılan ısıtıcılardan faydalanabilirsin

img

mfe

ÖZEL MESAJ

pardon...:) il ankara...ayrıca sevgili `einstein`ın kocaman bir kafesi ve taa parislerden getirdiğimiz tahtadan bi evi var:)

img

muratteren

17 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

muratteren,bana [email protected] (hem email hem msn) den ulaşabilirsin,ben de Ankara`dayım,görüşmek üzere

img

mfe

ÖZEL MESAJ

selmalar herkese... bende bir guinea pig sahibiyim. bu konuda bir forum olduğunu yeni öğrendim... yaklaşık 6 aydır alien ile birlikteyiz. eve giriş cıkış saatlerime kadar ezberledi. sesli tepkiler verip kafeste sağa sola tırmanıyor. cok hareketli cok sevimli bir bayan kendileri... söylenenlere de tepki veriyor. ancak menüsünü zenginleştirmek istiyorum. hep marul ve elma ile bazen lahana yiyor ama katı yemler konusunda cok bi alternatif yok sanırım. patates haşlama denedim ama beğenmedi. ( bunu da bir siteden okumuştum. elmanında yalnızca kabuklu kısmını yiyor. bana bu konuda fikirleriniz ile destek verirseniz cok sevinirim. birde guinea pig için ayrı bir topic açılsa daha iyi olmaz mı? hamsterler da iyi ancak alt başlık olması beni cok mutlu etmedi açıkcası. herkese iyi günler....

img

miss_alien

17 yıl 5 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ