Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

GUİNEA PİG İLE İLGİLİ HERŞEY - 11.sayfa

selam arkadaşlar;; guinea piglerle ilgili sorularınızı bekliyorum,elimden geldiğimce size yardımcı olmaya çalışacağım. sevgiler....

img

şilacık

19 yıl 7 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili arkadaşlar sunu da eklemek isterim ki pig ler en fazla iki yavru doğruruyor. ancak doğumdan hemen sonra hamile kalabiliyor. gebelikleri ortalama 68-72 gün arası sürüyor. bi soruda fareler gibidir denmişti de cevap olarak, bir guinea pig sever e yakıştıramadım. en azından sorulara cevap vermek üzere burda bulunan birine bir kobay ile fare nin ne kadar farklı olduğu konusunda bilgili olmasını umardım...

img

miss_alien

17 yıl 5 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

izmir`de guiena pig satan yer bilen var mı arkadaşlar?

img

ilayza_m

17 yıl 5 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

iyi akşamlar,öncelikle goldencity arkadaşımızın sorularını yanıtlamak istiyorum,.. guinea pig aldın mı almadın mı bilmiyorum ama aldıysan umarım çok sağlıklıdır=))... 1-türkçe okunuşu şöyle olyo,güneya pig. 2-gonzeles ile aynı tür değiller tamamen farklılar.zaten guinealar tamamen farklı bir hayvan türü.. 3-bakımı kolay yani kolaydan demek istediğim yemeğini düzenli vermen gerekiyor onunla ilgilenmen gerekiyor,sevmen gerekiyor................ umarım sana yardımcı olabilmişimdir... oğulcan guinealarla farelerin bir arada yaşayabileceklerini pek sanmıyorum,mutlu olamazlar gibi geliyor bana.....

img

şilacık

ÖZEL MESAJ

slm arkadaşlar ben hamster veya guinea pig beslemek istiyorum hangisini tavsiye edersiniz? avantajları nelerdir? (hangisini beslemek daha kolaydır gibi) son olarak gercekten guinea pigler bağırıyor mu yani rahatsız edici mi::::

img

subliminal

17 yıl 4 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben de bi guinea besleyen biri olarak size guinea öneririm.insana çok yakın oluyorlar.köpek ve kediden neredeyse hiçbir farkı yok.benim kestanem ses çıkarmıyor herhangi bir rahatsızlık edici sorunumuz yok...guineaların en büyük sorunlarından biri tüy dökümüdür.onun haricinde bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum..

img

şilacık

ÖZEL MESAJ

Merhaba kobaylarımızı alalı 3 hafta kadar oldu ama bize pek alışamadılar galiba elimizi görünce bayağı korkuyorlar ve kucağa aldığımızda da hemen işiyorlar :D Korkudan olsa gerek... Kafeslerinde rodeo yapar gibi koşturup kafalarını sallayıp bir de viyaklayıp zıplıyorlar. Arada da grrr sesi çıkarıyorlar. Ha bu arada ikisi de erkek ve 2-3 aylık olduklarını sanıyoruz. Bu garip viyak ve ciyaklamaların anlamı nedir? Bizi görünce gürültü kesiliyor ve birbirlerine sokuluyorlar. Ne bu yaaa. Alışsınlar artıkkk :)

img

niabuk

17 yıl 4 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

herkese merhaba... şilacık senide kutlarım gerçekten hayatımda bi hayvana daha yer açtın... günlerdir guinea pigler konusunda araştırma yapıyordum... sanırım şimdi bi çift edinebilirim, edinmeliyim.. yalnız mersinde oturuyorum ve nereden nasıl alacaığım konusunda bilgim yok... bu konuda yardımcı olursan tam süper olur..

img

xtokdemir

17 yıl 4 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm niabuk ,guinealarınız hayırlı olsun..öncelikle şunu öneremeliyim.guinealarınız size tam alışmadan kucağınıza almayın.öncelike kendinize alıştırmak için elinizle onlara yemek varmeyi deneyin.marul vs...onların güvenini kazanmanız gerekiyor..o seslere gelince,,eğer aralarında kavga fln etmiyorlarsa sorun yok.ama dikkat edin gözünüzü üstlerinden ayırmayın ne olur ne olmaz...

img

şilacık

ÖZEL MESAJ

slmlar xtokdemir,,guineaları sevmenize katkıda bulunduysam ne mutlu bana..o kadar şekerler ki!!! guinea edinmeye karar vermene çok sevindim.ama maalesef ben istanbul`da oturuyorum,mersin de nereden alabileceğin konusunda hiç bi fikrim yok..... iyi akşamlar.....

img

şilacık

ÖZEL MESAJ

Slm...aranıza yeni katıldım bende:) daha dün 2 tane guinea pig aldım fakat arasıra gırrr die ses çıkarıolar...ve arasıra kaşınıolar acaba bi sorun var mı? bişii daha sorcam aşırı yemek yiyolar bu normal mi? bi de insanlar için tehlike oluşturabilecek bir hastalık taşırlar mı?

img

orciari

17 yıl 4 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ