Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

GUİNEA PİG İLE İLGİLİ HERŞEY - 5.sayfa

selam arkadaşlar;; guinea piglerle ilgili sorularınızı bekliyorum,elimden geldiğimce size yardımcı olmaya çalışacağım. sevgiler....

img

şilacık

19 yıl 7 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

herkese selaM ;)))) bi süredir giremiyorudm.şimdi sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım.Öncelikle guineanızın dişleri çok uzamışsa kendisi bunu farkedip kemirmeye çalışacaktır xaten bişeyleri.demek ki şu anda onu rahatsız edecek kadar uzamamış dişleri ,,,onu rahatsız etmeye başlayınca koyduğunuz dalları kemirmeye başlar. .......................................................... diğer arkadaşım guinea almayı düşünüyorsanız,bizim önceden yazdığımız yazılara bakın.eğer orada işinize yarayacak bişeyler bulamazsanız eski forumlarda hamster bölümüne girin ve orada çilli diye bir arkadaşın açtığı konuyu okuyun..orada yeterince bilgi var.eğer başka sorunuz olursa yardım etmeye çalşırırm.inşallah guinea alır ve çok iyi iki dost olursunuz... ;;;;;;;;;;;;SeVgİlEr ;;;;;;;;;;;;;

img

şilacık

ÖZEL MESAJ

mrb arkadaşlar... geçtiğimiz yazın başından beri guınea pig sahibi olmak ist.hakkında pek bişey bilmiyorm ama yazılanlar işime yarar sanırım.eğer aranızda guınea pig''le beraber köpekte besleyen varsa aralarının nasıl olduğunu söleyebilir mi? 1 aylık masrafı (yiyecek veteriner vs)ne kadar tutuyo? bide ortalama ömürlerini merak ediyorm...yetişkinlerinin boyları max nekadar oluyo eşyalara zarar veriyo mu?

img

şirinaz

18 yıl 6 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

silacik beni kaanaksoy81 -at- hotmail com dan ekler misin

img

chameleon

20 yıl 2 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet ben köpekle guinea yı bi arada besliyorum ama köpeğim bahçede:)yani pek bi görüşemiyolar ama köpeğinin kişiliğine göre değişir.benimki çok uysaldır ama seninkini bilemem.masrafları o kadar fazla değil.ama yinede belli bi bütçe ayırmak lazım.eşyalara fln da o kadar zararları yok.zaten başında durursanız zarar veremez bişilere...

img

şilacık

ÖZEL MESAJ

selam şilacık bende guinea pig alıcam bikaç gün içinde. belki bana cahil die çok kızcaksın ama bu sorularımı yanıtlarsan çok sevincem ... bakımı hakkında bilgim var 1-guinea pig türkçe okunuşu nasıl 2-gonzalez ile guinea pig aynı tür hayvanlar mı? değillerse hangi özellikleri farklı? 3-bakımı kolaymı? bunlar çok tatlı canlılar . bende kendi guinea ma çok iyi bakmak istiyorum. bi de bu sorularımı cevaplarsanız gerçekten çok sevinicem. şimdiden teşekkür ediyorum. son olarak ben ankara da oturuyorum eğer bilginiz varsa bunların nerde satıldığını biliyor musunuz???

img

goldencity

18 yıl 5 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu hayvanlar nekadar yşıyor bileniniz var mı fiyatı ne kadar

img

masumfare

18 yıl 5 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ne kadar yaşıyorlar fiyatları ne kadar bileniniz var mı

img

masumfare

ÖZEL MESAJ

istanbulda fiyatları 20 50 arası deişiyor

img

sevgiyuvası

19 yıl 2 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kobay demişki; "kobaylar 7-8 yil kadar yasarlar genelde,ama 14 yasinda kobay da gördüm...gece uyurlar gündüz hareketlidirler ve evet tek baslarina pek mutlu olamazlar. sosyal hayvanlardir çünkü. alirken 2 tane birden almak akillica olur tabii ki. ama disi ve erkek sürekli birlikte olurlarsa sürekli çiftlesirler yani sonuçta disi sürekli hamile olur ve bu bi süre sonra hayvan için tehlikeli bir hal alir. ayni cinsiyetten 2 tanesini bir arada tutmak daha iyi olur. erkekler sanildii gibi durup dururken kavga etmezler. kobaylarla ilgili gerçekten ii bir site: www.cavyspirit.com " bu forum başlığını baştan aşağı okursan sorularının zaten cevabının verildiğini görüceksin masumfare sevgiler

img

sevgiyuvası

19 yıl 2 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bunların fiyatlarını ve ne kadar yaşadıklarını bilen var mı

img

masumfare

ÖZEL MESAJ