Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Sızce kanaryamın yanına muhabbet kusu alayımmı

Benım, odamda 1 tane kanaryam var... Yanına 1 tane kafes koyup muhabbet kusu alsam, belki muhabbet kusunu arada bi salarım kanaryam ıcın bır sorun olur mu? Yanı ıkısı bırbırıyle anlasabılır mı? Teşekürler..

img

blazer_and_matrax

18 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sana bır hatıramı anlatıyım,ondan sonra hala muhabbet kusu almak ıstersen onu bılmem."Hasta bır kanaryayı tedavı amaclı almıstım ve tedavı ettıkten sonra kısa bır surelığıne ve deneme amaclı olarak(bırbırlerı ıle nasıl gecındıklerını gormek acısından)aynı kafese koydum.Ama muhabbet kusları kanaryalara gore bıraz yılısık(yılısıkdan kastım ,sevgılerını ve oyun oynama ısteklerını daha cok bellı etmelerı)hayvanlar.kanaryanın gıdıp kafasını,kanatlarını kaşımak ıstedı ama kanarya muhabbet kusuna gore bıraz daha ağır bır hayvan.muhabbet kusuna fazla ılgı gostermedı.Ama benım muhabbet kusum çok ınatcı olduğundan kanaryayı cok rahatsız ettı.En sonunda halının ustunde horoz dovusu gıbı kavga yaptılar bende ondan sonra onları ayırdım.Birde kanaryanın otus bıcımını bozdu.kanaryayı susturmak ıcın elınden gelenı yaptı.Yanı sana demek ıstedığım kanarya ıle muhabbet kusu gecınemezler.Muhabbet kusunu alırsın ıkısı ayrı odalarda yasar bak o zaman olabılır.Tercıh sana kalmıs.

img

karizma76

19 yıl 5 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ok o zaman smdılık boole ıdare edelım

img

blazer_and_matrax

ÖZEL MESAJ

arkadaslar muhabbet kuslari papagan gibi kivrik gagali kuslar düz gagali ispinoz kanarya gibi kuslar icin her zaman tehlikelidir muhabbet kuslari oyun oynama istegiyle kusun kanadini bacagini tutup gagasiyla sikabilir ayni ortamda salmayin her an hersey olabilir

img

finch

19 yıl 8 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kanaryandan kurtulmak istiyorsan al... ileride muhabbet kuşundn kurtulmak istersen de bir papağan alırsın yanına olur biter.

img

kovarinko

18 yıl 5 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Profesyonel anlamda beslemiyorsan kanaryanı,aynı odada muhabbet kuşu bulundurman herhangi bir sorun teşkil etmez arkadaşım... Renkli bir oda olur hoş olur...Tabi ikisini aynı anda salmak hoş sonuçlar doğurmaz diğer arkadaşlarımız belirtmiş zaten... Ayrı kafeslerde ve aynı odada yaşarlar,bir sorun olmaz diye düşünüyorum... Saygılar...

img

karabulut

18 yıl 4 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam . Kanaryanın ötüşü değişiyor.Muhabbet kuşuda kanaryayı taklit ediyor yani abuk bir durum söz konusu oluyor. Bilgilerine

img

sherif

18 yıl 10 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm. kanaryan ötüyorsa muhabbet kuşundan mutlaka etkilenip dilini bozacaktır.muhabbetini de serbest bıraktığında ki bu hemen hemen aynı iki cinsi besleyenlerin sık karşılaştığı bir durumdur mutlaka gidip onu kıskandığı için rahatsız etme olasılığı vardır.secim senin tabii ki ama aynı yerde olmaları pek hoş degil.

img

erhan70

18 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

OK Kanaryam gayet güzel ötüyor... Ötüşünü bozmak istemem!

img

blazer_and_matrax

ÖZEL MESAJ

Ama kardeşim sen illa ben kanaryamın yanına birşey alayım diyorsan...Ben sana güvercin hediye edeyim...onu koyarsın yanına...Hem güvercin ötmez öyle cak cak,kanaryanında ötüşü bozulmaz... Fikir nasıl ama? Dahimiyim neyim...ah pardon ben ihyadım yaa dahi değil... göndereyimmi?

img

karabulut

18 yıl 4 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ