Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

??????Zehirli İguana??????

bugün sonunda igu''yu veterinere götürdüm, veteriner iguananın ender görülen bir cins olduğunu ve "zehirli" olabileceğini söyledi. zehiri ölümcül olup olmadığını sorduğumda alerji yapabileceğini, vücudun bu zehire aşırı tepkili olması durumunda ancak ölümle sonuçlanabileceğini(arı alerjisi gibi sanırım) söyledi. şaşırdım kaldım, böyle bir şey gerçekten mümkün mü? iguananın rengi kahverengi, sadece bacak kısımlarında yer yer koyu yeşil tonlar var ve tüm vücudu tamamen "diken"''le kaplı. bu tür hakkında bilgi verebilecek olan var mı? en kısa zamanda fotoğraf koymaya çalışıcam. teşekkürler.

img

gua

18 yıl 5 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar önemli bir detayı yazmayı unutmuşum, vücudundaki dikenlerin en uzun ve belirgin olduğu bölge yanak, kulak arkası ve ense kısmı.

img

gua

ÖZEL MESAJ

Gua öncelikle sen o veterinere şunu söylemelisin bence; o diplomayı çöpe atsın.Bu nasıl bi cahilliktir.Üstelik bilirmiş gibi ahkam kesiyor.1- zehirli iguana yoktur.2- heryeri dikenle kaplı iguanada yoktur.3- dünyada 2 zehirli kertenkele vardır ve birde salyasında çok sayıda bakteri bulunan ve insanın ölümüne sebep olan başka bi kertenkele(komodo varanı)ve 4- zehirli olan 2 kertenkele ve komodo ejderi insanı öldürür.Son olarak eğer elindeki canlının resmini bana yollarsan sana ne cins olduğunu ve nasıl bakman gerektiğini söyleyebilirim.Saygılarımla Asil Ergenoğlu [email protected] [email protected] tel: 0 535 435 74 64

img

asilergenoglu

21 yıl 2 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba. çok teşekkürler asilerenoğlu. şimdilik internetten bir fotoğraf bulabildim bu sitedekiyle neredeyse aynı bendekinin sadece alt kısmı mavi değil. http://www.werc.usgs.gov/fieldguide/scor.htm

img

gua

ÖZEL MESAJ

sadece gülüyorum başka hiç bir sey soylemek istemiyorum sakın ustune alınma gua benim gülme sebebebim bu veterinere olucak o kişi sadece kedi kopek maması satması dilegimle sana http://www.biltek.tubitak.gov.tr/canlilar/animalia/omurgali/reptilia/kertenkeleler.htm bu adresi veriyorum umuramım buradan igunun yada igu zannettimiz ufaklıgın ne oldugunu anlarız saygılarımla. . . Not: bu arada o veterinere(aslında veteriner yazmıcaktım ama olsun) bu adresi verirsen cok sevinirim hiç değilse katkımız olsun:)

img

xcvxc

19 yıl 1 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya sormayın feci sinirlerim bozuldu.. kimler veteriner oluyo belli değil. şimdi de bearded dragon fotoğraflarıyla karşılaştırdım.. kafa kısmı aynı ama gövdesinin yanındaki büyük dikenler bunda yok.. fotoğraf koyana kadar bu şekilde kıvranıcam sanırım. teşekkür ediyorum link için.

img

gua

ÖZEL MESAJ

ya sen takıl kafana göre boşver veterinerleri zaten hepsi sallıyor...egzotik hayvanlar ayrı bir bölüm gibi veterinerlikte tabi bizimkiler böle şeyleri bilmezler üzgünüm başının çarresine bakıcan artık...tek kaynak internet bence....sorunu işaalah halldersin

img

keno

19 yıl 1 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ