Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Agama ?!

arkadaşlar iguana olmadığını öğrenip günlerdir internette hakkında araştırma yaptığım hayvan sanırım "agama" denen türe ait. internette yazdığına göre bearded dragon, water dragon gibi bilinen sürüngenler de bu türdenmiş. linkteki fotoğraftaki agamalar neredeyse benimkiyle aynı. http://markmlucas.com/images/Agamids/Agama%20spinosa%20(1).jpg ve http://www.digimages.info/sorties/senegal2004/agaaga040220_3p.jpg

img

gua

18 yıl 5 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya bunlar çok çirkin be arkadaşım.peki öğrendin mi zehirlilermi?

img

keno

19 yıl 1 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

birsürü siteye baktım, aradım ama zehirli olduklarıyla ilgili bir yazıya rastlamadım, yani sanırım öyle bir durum yok. ama bu agamaların da diğer sürüngenler gibi yüzlerce türü var, çoğu agama için hem etobur hem de otobur oldukları yazıyor, ama dediğim gibi çok falza tür var ve ne yapacağımı halen bilemiyorum. bulabilirsem bir de canlı yemle beslemeyi deneyeceğim. eğer aynı zamanda otobursa bilgisizliğimden dolayı 2 haftadır hayvana sadece sebze vererek ona işkence yapıyorum.

img

gua

ÖZEL MESAJ

ya kusura bakma gua ama sen bu hayvanla iguanayı nasıl ayırt edemedin merak ediyorum doğrusu.. iguanayla sadece 4 bacaklı olmaları yönüyle benzeşiyorlar

img

ahsabor

18 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilk olarak şunu söyleyeyim, ben bu hayvanı satın almadım bana emanet olarak kaldı. buradan hayvanı bana veren adamın da bu konuda benim gibi bilgisiz olduğunu anlıyoruz, iguanaların çok değişik türleri olabildiğini okumuştum ve tekrar söylüyorum bu konudaki cahilliğimden dolayı bu iguana değildir diyebilecek bir durumda değildim. götürdüğüm veteriner bile iguana zanettiyse benim bu konudaki cahiliyetim sanırım mazur görülebilir durumda. ha dersen ki madem bişey bilmiyorsun neden bu hayvanı aldın, o zaman haklısın derim; fakat ben bu hayvanı almasam da "kesinlikle" ölecekti, ben en azından şansımı denemek istedim. buradaki arkadaşların da yardımıyla(onlara tekrar teşekkür ediyorum) bir yerelere ulaşabilip biraz bilgi sahibi olabilidim ve şansımı denemeye devam edip ona da yaşayabilmesi için en azından bir şans tanıycam.

img

gua

ÖZEL MESAJ

kusura bakama gua ben olayın önceki kısmını bilmeden yorum yapmışım ayrıca bu agamayı ölüme terk etmeyip ona maktığın için tebrik ederim saygılarımla ahsabor

img

ahsabor

18 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ