Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpeğime Eş Arıyorum

Mesaj Ekle

akbaşmı yoksa kangalmı

merhabalar : arkadaşlar daha öncedende köpek besledim ama akbaş cinsi beslemedim için bilgisi olan arkadaşlara bir kaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.. 1) benim köpegim kuyruk simit sırtında her iki arka ayaklarında kangal tırnagı var ve rengide tamamen kirli beyaz.burun kısmı kangal köpegine bakarak biraz daha uzun. sizce bu köpegim akbaş cinsimi kangal cinsimi: 2) 50 günlük ken hediye gelmişti şu anda 6 aylık 30 kiloda bu yaşdayken bu kilosu normalmidir. 3) insanlardan uzak tutmama ragmen niçin yabancıya havlamıyor bahcede. 4) ortalama boy yükseklil ve kilo ve kalça yükseklik kaç cm oluyor bu cinslerde. lütfen cevap verirseniz sevinirim şimdiden çok teşekkür ediyorum saygılarımla

img

sev-al

19 yıl 1 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

YAAA BU SİTEDE KANGAL VE AKBAŞ KÖPEGİ BESLEYEN YOK MU ARKADAŞLAR NİÇİN BİLGİ VERMEK İSTEMİYORSUNUZ

img

sev-al

19 yıl 1 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar.yazdığınız kadarıyla sizin köpeğiniz akbaş özellikleri taşıyor.aslında akbaş ve kangal tam olarak aynı cins olmasa da benzer özellikleri taşıdıkları söylenebilir.bunlardan biri de çok hırçın olmamaları ve herkese hırçın davranmamalarıdır.bizde bir kangal var ve bugüne kadar boş yere havlayıp huysuz yaptığını ben görmedim.sadece ve sadece şüphelendikleri insanlara karşı asabi olurlar ve sert çıkışlar yaparlar.son derece uyumlu arkadaşlardır.kilosu bana biraz fazla geldi.şöyle açıklayayım;bizim oğlan 18 aylık ve 57 kilo.kilo faktörü omuz yüksekliği,göğüs yüksekliği orantısı ile daha rahat anlaşılır.bu konuda da en iyi bilgiyi kangal sitelerinde rahatça bulabilirsiniz.şunu söyleyebilirim;akbaş veya kangal aslında insan gibi düşünür,hareket eder.insanlardan uzak tutmanız onu saldırgan yapmaz ya da çok sevmeniz veya insanların içinde çok tutmanız onu sinik bir arkadaş haline getirmez.onlar nerede nasıl davranacaklarını bilirler.bu arada bu sitede yer alan kangal araştırma notlarını okumanızda fayda var.

img

şeftirik

18 yıl 4 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ