Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanarya

Mesaj Ekle

Seviyemizi koruyalım

Sevgili arkadaşlar...

Bazı kendini bilmezlerin gazına gelip lütfen seviyemizi düşürmeyelim. Bırakınız istediklerini söylesinler.. Bırakınız bulundukları çukurların çamurlarını sıçratmaya çalışsınlar.. Bize yakışan duruşumuzu korumaktır.. Medeni biçimde eleştirenlere medeni biçimde cevap verebiliriz ama ipin ucunu kaçırıp kişilik haklarına saldırıda bulunanlara site yöneticileri zaten müdahalede bulunacaktır.. Onlar bulunmadıkları takdirde hukuki yollar aracılığı ile nasılsa bu kişilerin ip adreslerinden kendilerine ulaşılacak gerekli işlemler yapılacaktır..

Lütfen  yanlışa yanlışla karşılık vermeyelim iki yanlış bir doğru etmez. Biz burda bilgilerimizi paylaşmaya, ihtiyaç duyduğumuz konuda yardım almaya,  bildiğimiz konuda yardımda bulunmaya devam edelim.

Biliyorum haksızlığa karşı suskun kalmak zordur. Ama bu topiclere verilen cevaplar çoğaldıkça onların istedikleri olmakta anlamsız topicler canlı kalmakta ve buradan fayda sağlamak için girenler istediklerini bulamamaktalar.

Medeni arkadaşlardan ricam budur.. Lütfen seviyemizi koruyalım.  Meşakkatli ve uzun bir yolda olsa bu tür olaylarla karşılaştığımızda hukuki yollardan mücadele edelim..

Mesela ben; eğer bu tür hakaretler ve karalamalar iftiralar devam ederse kişilik haklarıma saldırı ve  itibarımı zedeleme amaçlı bu yazılarla hukuki yollardan mücadele edeceğim ve o kişilerin ip adresleri ve mailleri vasıtasıyla bulunmasını talep edeceğim

Hepinize kolay gelsin..

img

typhon

20 yıl üyedir.

ÖZEL MESAJ

Seni goldenretriever arkadaş mahkemeye verse, vallahi de billahi de bir sürü ceza alırsın. Hele mgavcının cezalarını da azmettirmekten daha da artar cezan. Hukuktan anlamıyorsun da öğretelim bari.. Uzmankanaryacı arkadaş da hukukçudur; ona da sorabilirsin. Burada, PCPCP, ben, norwich rumuzların yazdıklarında en küçük bir hakaret ve küfür yoktur; tamamen bilgilendirme amaçlı, özgür irade beyanıdır. Senin goldenretrievere yazdıklarınla, mgavcı rumulu senle organik bağı olduğu kuşku götürmez kişi büyük ceza alırsınız. Asıl bizim bu işler peşinde koşmamız gerekir ya, sen cahaletinden bu hallere düşüyorsun. Mertsen, sözünün eriysen, şahsiyetine düşkünsen buyur, bir dilekçe ver; gör bakalım başına gelecekleri!... Kim ceza alıyor, dünya alem görsün; hem millet senden ibret alır, akıllanır da başkalarına sürekli sövüp hakaret etmez. Ben goldenın yerinde olsaydım seni yüzde yüz mahkemeye verirdim zaten.

img

jacklondon

18 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tayfun; Ben norwich, pcpcp ve jacklondon arkadaşların ayzdıklarını onaylıyor ve yürekten hepsine de katılıyorum. Bir tek Ercan Koçoğlu arkadaşımızı çifte rumuz kullanma örneğinde ( Yüksel Çakmakçıyla ) karıştırmalarını onaylamıyorum. Çünkü Ercan Bey, gerçekten iyi bir insan ve kültürlü birisi de.. Eski Kanarya Dernek Başkanı Hüseyin Beyle, yeni Dernek Başkanı Ertuğrul Beyler gibi kanarya dünyasının sayılı beyefendilerinden biridir o benim gözümde. Buralarda küfür, hakaret eden biri varsa sen ve senin paralelindekilerden başkası değil. Yazmak istemezdim, ama maalesef böyle... Kuşun varsa, paraya sıkıştıysan bana sat, alırım; ama buralarda millete küfürler etmek, tehditler yağdırmak hoş değil. Burası dingonun ahırı değil. Samimi söylüyorum, derdin kuşu satmaksa, ver bana, kaç liraysa alayım da millete hakaretler yağdırmaktan ve tehditler edip, küfür edebiyatını zenginleştirmekten vazgeç.. Ayıp oluyor, çocuk değiliz; üç beş kuruş için bunlar yapılmaz.

Tayfun kardeş; Benim sana bir teklifim var. Bu kaba,saba, küfürlü işleri bir daha yapmamak üzere tümden bırakalım. Mgavcı kardeşin kulağını çek, küfürlerini geri alsın,özür dilesin, dostane bir hava içinde kardeş kardeş yazışalım. Benim boş bir kafesim var. O kafesi kuş alırım belki bir gün diye hazırkıta tutuyordum. Senden bir kuş alırım bir gün, erkek, öten, normal fiyata; dost oluruz böylece.. İstanbul''a ilk yolum düştüğünde bana bir erkek kuş hazırlarsan, yaparız bunu, olmaz mı? Kabul etmelisin ki çok fevri davranıyorsun. Bir yıl önce bana gayet yardımcı olmaya çalıştığını unutmadım. Sonradan aramız limoni olsa da Ertan diye birisi de başlangıçta iyi yaklaşmıştı ve özünde iyi biri olduğunu belli etmişti. Eğer küfürlerinizden dolayı özür dilerseniz, barışmaya hazırım. Bunuu da bıraktığım halde senden bir kanarya almakla ispatlayacağım. Ne diyorsun?

Sevgili goldenretriver ağbimiz öncelikle çağlayan hürriyet mah.selamların alındı.ben çocuk değilim ağbi kimse benim kulğımı çekemez typhon ağbimiz internetten tanıdım sonra alış verişim oldu sevip saydığım bir ağbi.Siz kanaryasevgisi.com danda kınama çok aldınız ama olsun kanarya seven bir insansınız gibi görüyorum. Enderin saygı ve sevgilerimle EN BÜYÜK BEŞİKTAŞ Mustafa Gökhan AVCI

img

mgavci

19 yıl 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İsmi niki hiç önemli değil... Bu forumda olsun başka forumda olsun hiç kimseye küfür etmiş değilim. Bazılarının yaptığı gibi kimsenin sinüsünden kosünüsünden başlamadım.. kimsenin adını lekelemeye kalkmadım. dikkati üzerime toplayabilmek için saçma sapan konular açmadım..Sayın Golden alınmasın ama hep ona hakaret ettiğimi söylüyorlar onun için onunla ilgili topiclerin adresini vereceğim. Diğer kişilerde kendi topiclerini incelesin..başkaca isteyen varsa onların topiclerinide çıkarıp burda yayınlayayım.

Hem köpekler hemde kanaryalar bölümünde ayni konuyu açıp insanların nikini değiştirerek söyleyip hakarette bulunmadım. Tespit etmek mi.. çok kolay.. bakın burda arşiv bölümüde var.. aramasını bilmiyorsanız söyliyeyim pek bilgili kişiler yazın bütün adı geçen nikleri arattırın.. hakaretlerde küfürlerde tepkilerde ortaya çıkar.. bir tane hepsievcil yöneticileri tarafından forumdan kaldırılmış topic var oda sayın! Goldenin ırk tartışmasıyla ilgili.. onuda kanaryasever sitesinin goldenin hakaretlerine dayanamayıp şikayeti üzerine kaldırmışlardır. ama merak etmeyin Sayın goldenin ayni konuda bir başka topiği daha var.. kanarya kelimesini çıkarıp onun yerine köpek kelimesini koyup köpekler genel başlıkı forumda yazmış..  

Nasıl tepki almış neler söylemiş http://www.hepsievcil.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=21792&SearchTerms=goldenretriver  lütfen okuyun..

Benim ona yazdıklarıma gelince.. bakın medenice merakla sorular sorunca nasıl cevaplar vermişim içtenlikle bıkmadan usanmadan.  http://www.hepsievcil.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=9675&SearchTerms=goldenretriver

MGAVCIYA gelince.. kimse kimsenin kulağını çekemez sadece rica eder..ona edilen hakaretlere karşı sahte niklerinde arkasına saklanmadan adını soyadını gururla kullanarak karşı koymuştur.. ve ileri gittiğini ,başkaları hangi uslubu kullanırsa kullansın kendisinin onlara uymaması gerektiğini düşünerek kendi davranışını kendine yakıştıramamış ve büyüklük göstererek özür dilemiştir.

Buyursun hakaret etti bana küfür etti diyenler ve onlara inananlar tüm topicleri incelesin.. Yok öyle zeytinyağı gibi üste çıkmak,  hem suçlu hem güçlü görünenleri çok gördük hayatımızda..

Cahillikse kabul edeyim..hemde memnuniyetle..Okuduklarım ve yaptıklarımla övünmek bana göre değil..durup duruken şunları şunları okudum şu görevlerde bulundum demek bence güvensizlik işareti..boşverdim cahili görsünler.. Atalarımız güzel demiş.. eğitim cahilliği alır eşeklik baki kalır... ( bunuda yazmayacaktım küfür sayarsınız diye ama ben demiyorum atalarımız demiş.. Sakın üzerinize alınmayın)

Son söz ; Kusura bakma sayın golden benim kuşlarım sana göre değil..3-5 kuruşla satın alamazsın..Hay hay ne zaman gelirsen gel buyur istediğin kuşu sana hediye edeyim... Daha önce olduğu gibi iyi bakıp yetiştirmenede yardım edeyim. ama senin paran bana geçmesin.. Saolasın

img

typhon

20 yıl üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar, Ortada ciddi bir psikolojik sorun var. Muhtemelen çok kişilikli ve/veya şizofrenik bir kişiyle karşı karşıyasınız. Bu nedenle yazdığınız cevaplar kör bir insanla boks yapmaya benziyor. Yani, o (jacklondon, norwich, pcpc, golden) size saldırabilir, ama sizin onu kırmaya hakkınız yok! Çünkü kötülüğünden değil, yapısından dolayı böyle. Nasıl desem.. Allah böyle yaratmış! Kapışmanın alemi yok. Sadece hastalığını azdırırsınız..

img

psy

18 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

uzun zamandır yazdıklarınızı okuyor acaba bu hobimle ilgili bazı eksiklerim tecrübeli usta veya ustalarla paylaşa bilirmiyim diye düşünüp yazışmak istiyordum fakat seviyesiz tartışmalardan çekinip yazmıyordum ama bugün ilgilendiğimiz hayvanlar kadar güzel yazışmalar görünce bende hepinize merhaba deme zamanı geldiğine karar verdim yalovadaki usta[abdullah]abiye acil şifalar dilerim ........yenişehir

img

abdulsakaci2005

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ