Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

muhabbet kuşumum yavrusu oldu ama bir sorunum var..

arkadaşlar merhaba.muhabbet kuşum yavruladı 4 yumurtası var biri çıkalı 2 gün oldu normalde bugün çıkması gerekiyor 2.yumurtanın ama çıkmadı neden diye merak ediyorum bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim.ayrıca yavru çok tatlı ve güzel bir duygu:))kendinize çok iyi bakın bana yardımcı olun lütfen

img

bergis

18 yıl 4 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yapılabilecek bi şey yok bekle ve gör bu duygu nasılbir şey iyi bilirim çünkü benim muhabbetlerde 5 adet yumurta yumurtladı biri öldü, biri çıkmadı içinde öldü, biri yuvalıkta kayboldu(nasıl diye sorma ben hala bulamadım), ama çok şükür iki tane nur topu gibi yavrum hayat ta ve bu gün yarin yuvalıktan çıkacaklar işallah senin kinin sonları da benim diğer üç yumurta gibi omaz işallah benden tavsiye _fazla bakma yavrulara anne kıllık kapabilir ve mazallah çok kötü şeyler olabilir _içerideki yavru sayısını 3 e kadar sadece seslerinin dineyerek anlıyabilirsin _her sabah anne yuvalıktan çıkınca bir kontrol et eğer ölü yavru varsa hemen al _bence geceleri loş ortamda bulunsunlar(işik bakımından) _yerleri ile fazla oynamamaya bak _ekstra yem falanda vermene gerek yok anne zaten kusarak besliyor _mama olarakta yumurtayı haşla(sert olsun)daha sonra soğumasını bekle ortadan bıçakla kes(kabuğu soymadan) yumurtanın yarısını sen ye geri kalan yarısınıda kafesin dibine koy _kafeste mutlaka mürekkep balığı kemiği olsun bir amatör olarak benim verebileceğim tavsiyeler bu kadar

img

ibrahim_v

18 yıl 4 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok tşk ederim arkadaşım .senin yavrularına çok üzüldüm umarım benmkilerde öyle olmaz.tavsiyelerin için teş ederim.yapmam gereken beklemek biliyorum ama sabırsızlandım sadece.çok sağol.

img

bergis

ÖZEL MESAJ

bazıları yumurtayı kırıp çıkamıyorlarmış ondan içinde ölüyormuş bana şöyle diyen oldu yumurtanın biryerinden az kır çıkar öyle.ben bunu doğru bulmadım neden mi hangisi 2. çıkacak yumurta bunu ayıramam ki bu konuda bilginiz varmı.

img

bergis

ÖZEL MESAJ

Selam bergis. Ne güzel bir duygu değilmi? Hadi bakalım gözünaydın. Ama lütfen yumurtalara dokunma anne her şeyi bilip ona göre yapıyor sakın yumurtalara elini sürme. Selamlar.

img

sherif

18 yıl 11 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba bergis,yumurtanın bir yerinden az kır çıkar dedikleri ise tavuk yumurtalarında uygulanmaktadır. muhabbet kuşun yumurtalarına sakın dokunma o iş anne kuş yapar haleder.

img

mumit

18 yıl 10 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tamam arkadaşlarım çok tşk ediyorum.2.yumurta bugün çıkması gerekiyordu çıkmadı kısmet artık 1.miniğim duruyor anne de bakıyor çok şükür. sadece aklım 2. yumurtada kaldı.ilginize çok tşk ediyorum sağolun.

img

bergis

ÖZEL MESAJ