Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kapluş çıldırdı bi bilen okusun ltf!

1haftalığına il dışına çıkıp kaplumbağamı kardeşime bırakmak gb bi gaflette bulundum..döndüğümde kapluş gayet agrasifti we hiç görmediim kdr hızlı hareket ediyodu..koşuyodu..we duvardan yan yürümeye kalktı çok garipti..akıllı kardeşim bi gün yem werip bi gün wermemiş ama sorunun bu olduunu düşünmüyorum..çünkü ben de mütemadiyen hergün yemlemiyodum..ben geldikten sonra sakinleşti gayet sewimli balkona çıkmak bile istiyo..açıyorum kapıyı kendi çıkyo güneşleniyo sonra gelip uyuyo fakat elime saldırıyo sürekli yemlerken,weya hep yemek istiyo doymuyo..çok hareketli bu hoşuma gidiyo kıpır kıpır olması fakat bana saldırmasına anlam weremiyorum..elimi,ayağımı,kolumu hep ısırıyo..aç gb..yani ne bilim çk mu saçmaladım..anlatamadım mı.ne oldu bana we kapluşuma:)

img

gökce

19 yıl 4 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

korkamana gerek yok bence! benim ki de hep oramı buramı ısırıyor zaten genç olanlar etçil oluyo! hareketklenmesi d seni gördüündendir herhalde:)

img

saloyer

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağanın hareketli olması hareketsiz olmasından iyidir. saldırganlık stres belirtisidir.

img

momo

19 yıl 3 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tosbiş ağır stres altında olabilir bende ameliyata girdiğimde ablam baktı halıda yürütmüş orda burada gezdirmiş elden ele doşatırmış ben bi geldim hayvan hayattan bezmişti düzenli bir yaşam sağla hayvana nerde bakıldığı önemlidir ne zaman yem verdiğin bir yerden atlamamasına özen göster gerçi hayvan da zamanla yüksekliğin ne olduğunu öğreniyor repta min c vitamini ile besle arada bir kurutulmuş yem at ama önemli olan canlı balıktır lepistes falan at canlı at ama bi de tosbalar deli hamsi yer 1 gün hamsi at akşam kabından al ertesi günkü yemini biraz geç var önemli olan düzendir

img

wicy

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ