Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

soru

merhaba 1 yaşında iki tane tavşanım var.bakımları için hala yeterli imkan sağlıyor muyum emin değilim.içimi rahatlatmak için bana yardımcı olabilir misiniz? epey kilo aldılar kocaman oldular :) beslenmeleri için palet yem,arpa kırması,havuç ve yeşil sebzeler kullanıyorum bunun dışında verilmesi gereken bi yiyecek var mı?periyodik olarak veterinere gidiyoruz.bi sorunları yok ama mutsuzlar gibi geliyor bana.mutsuz tavşan olur mu demeyin.kucağıma gelmek istemiyorlar.eskiden gelirlerdi :( bi de nelerden hoşlanırlar teşekkür ederim..

img

dilek_k

18 yıl 5 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

SEVGILI ARKADASIM BE N TAVSANIM VARKEN HEP DISARI CIKARTIYORDUM BU ONLARIN COK HOSUNA GDIYORDU AMBENIMKILER ALISMISTI O YUZDEN DIKKAT KACABILIRLER.YESIL TAZE OTLAR VE MIS GIBI BIR BAHCE COK HOSLARINA GIDECEKTIR.AMA KACABILIRLER YANI O YUZDEN SEN ISTERDEN CIKARTMA BUNLAR DOGAL HAYVANLAR OLDUKALRI ICIN YESILIGI CAYTIRLARI SEVERLER YANI EVDE BAKMAYA POEK GELMEZLER BENDE ZATEN BIR YAZTAN SONRA BİZİM ÇİFTLİĞİMİZ VAR OARADA DAGA SALDIM ARASIRA CIKIYORUM BAYAGI BUYUDULER ANGORA TAVSANALRI ILE BIRLIKTE YASIYORLAR AYRICA TAM 12 TANE OLDULER YAVRULAR DOGADA BUYUYLRLAR CIMLERIN CALILARIN ARASINDA TOPRKATAN UYVALARINDA.:)

img

ca_su

18 yıl 5 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mutsuz demekle neyi kast ediyorsun? eğer anladığım kadarıyla hareketsiz oyunlar oynamayan genelde oturan yada yatan tavşandan bahsediyorsanız bunun sebebi doymasından olur yani fazla yemelerinden tebbelleşirler... kucagına gelmemelerinin sebebinide yaşları 1 yaşında olunca eskiden gidemedikleri keşvetmek icin meraklı olurlar temkinli bir şekilde evde dolasırlar .. yeniden sana gelmesi icin onunla oyunlar ve ilgilenmelisin örnegin bir poşet hışırtısına cok tepki verirler nere gidersen git o sesin peşinden gelirler bu şekillerde kendi hayal gücünü kullanarakda oyunlar oynayabilirsin... hareket etmelerini sağla yoksa tombiş bi tembel tavşan olurlar:)) bol neşeli günler dilerim tavşanlarınla sana

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim.keşke doğal bi ortam sunabilsem:( dairede oturuyoruz iş yerinde bakıyorum onlara geniş ve gezebilecekleri bir alanları var.yeşillik yok bahçemiz yok.ormandan değişik otlar getirtiyorum ağaç dallarını seviyorlar 1 tane çam ağaçları var o kadar.poşet hışırtısını denedim evet haklısınız dayanamıyorlar :) edi tıpış tıpış geldi :)teşekkürler tekrar hoşçakalın

img

dilek_k

18 yıl 5 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadaslar evet beslenıyor yanı verdıklerınızı yıyor olabılırler ama bu ne kadar saglıklı bır besleme bu onemlı.gereken vıtamın,proteınlerı alıyorlarmı yoksa sadece olmayecek kadarmı alıyorlar.bunlar cok onemlı belkı sımdı bır problem cıkmaz ama ılerıde sıkıntı yasayacagınızın rıskı yuksektı ozamanda ıs ısten gecmıs olabılır.cunku tavsanlar dayanıklı hayvanlardır.olan zararlara hemen tepkı vermazler bu yuzden sorunu anladıgınızda cok gec olabılır.beslenme en onemlı krıterdır herzaman.bunun ıcın ınternetten arastırma yapın ve gercek pelet yem bulun.bu sadece bır tavsıye ılerıde hem sızın hemde tavsanınız rahat etmesı ıcın.

img

avalanche

18 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ