Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

tavşan-deprem ??

Selam arkadaşlar. biliyorsunuz ki ülkemiz bir deprem ülkesi. bilim adamları hep söylerler. Depremi en az 10 sn önce tespit ederiz diye. bilmiyorum en azından ben öyle okumuştum bir makalede. Biliyorsunuz ki hayvanların da depremleri önceden hissedebilirler. kediler, köpekler, kuşlar, koyunlar, atlar... gibi sıralayabiliriz. ancak bu hayvanlar çok hareketli bazende haylaz olabiliyorlar.(evcil olanlar için söylüyorum) onun için bir deprem anında bunların ne yapmak istediğini anlayamayız. AMA BİR TANESİ VARKİ TAM ANLAMIYLA BİR DEPREM UZMANI...!! TAVŞANLAR EVET TAVŞANLAR. 3 yıldır tavşan besliyorum. onun sayesinde sizlere bunları yazıyorum. bilirsiniz tavşanlar karakter ve yapı olarak çok sessiz ve sakindirler. onları ancak bir tehlike huysuzlaştırır. ve çok rahat bir şekilde bi sorun olduğunu anlayabiliyoruz.konya deprem bakımından çok yoksun bir ilimizdir küçük sarsıntılar haricinde tarihinde büyük bir deprem görülmemektedir. sanırım en fazla 3,5 şiddetinde bir sarsıntı yaşamış. buda çok yakın bir zamanda geçtiğimiz aylarda olmuştur. bu küçük sarsıntıyı bile benim tavşanım en az20 dakika önce hissetmiş ve vücut hareketiyle huysuzluğunu göstermiştir. tavşanımın 3 yıldır o zaman o kadar rahatsız olduğunu gördüm. tabi bi şey anlamamıştım. ilkinde bi şey anlamadım. ama başka bir zaman diliminde aynı huysuzluğu gösterdiğinde ilk huysuzluğu aklıma geldi ve acaba mı diye bekledim. tavşanım beni yanıltmadı 15-20 dakika sonra deprem oldu. size tavsiyem eğer deprem bölgesindeyseniz evinizde tavşan besleyin. biraz uzun oldu vaktinizi aldım ama okuduğunuz için teşekkür ederim.

img

trio3

18 yıl 5 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

deprem bölgesindeyim ve tavşan besliyorum teşekkürler verdiğin bilgiler için bişi sorcam madem tecrübe etmişsin bizede aktarırmısın tavşanın deprem olucağını hissettiğinde tam olarak ne yaptı örneğin ses çıkardımı normalde çıkarmazlarya yada ayağını yeremi vurdu ayrıntılı olarak anlatırmısın burdan tavşan besleyen arkadaşlarda faydalansın ,huysuzlaştığını pekala anlarız ama tam olarak ne yaptı çok merak ettim sevgiler

img

sevgiyuvası

19 yıl 3 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evt bu doğru... Hayvanların depremi önceden hissettikleri doğru yanlız hal ve hareketleri konusunda ceşitli söylentiler var bu konuda araştırma yapan uzmanlar nationalgeographic kitap ve videolarında belirtmişlerdir.. Eger sitesini ziyaret ederseniz orda bilgi bulabilirsiniz... Tavşanların sinyalini söyle dile getiriyorlar: ilk hareketi arka ayaklarıyla yere devamlı vurmaları, sürekli yeri koklamaları, korku kaçmalar ani hareketlerde tepki gösterme. En önemli bulguları arka ayaklarını yere sert bi sekilde vurmalarıymış... Walla ben antalyada besledigim icin hiç öyle tepkiler görmedim onun icin fazla bilgim yok

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ