Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

tavsanım ishal oldu yardım edın

bu ıshale kurban olacak ıkıncı tavsanım olacak sanırım yaa ne oluoda bu sevımlı yaratık ıshal oluo? yesıllık vermıyorum yıkamıyorum ama ıshal oluo dune kadar hersey cok guzeldı yemek yıyıp dınlenıp yanıma gelıodu oynasıoduk.bugun butun gun halsızdı benden kactı bı kosede yattı durdu aksamda herseyın kokusu ortaya cıktı >( tavşik ishal oldu>(( yardımcı olun ne olursunuz. tavsnım angora cuce kırmasıydı cok tatlı bıse yardım edııııın

img

evanturkey

18 yıl 5 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

2. ishal olayını yaşadığını söylüyorsun bi önceki tavşanla buna verdigin yemler aynı ise sorun beslenmede ne ile besledigin konusunda bilgi verirsen yardımcı olabilirim ...

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba ,tavşanına çok fazla yeşillik verdğin için ishal olmuş olabilir.veterinerimiz bize sürekli tavşanın önünde kuru saman bulunması gerektiğini aksi halde ishal olacağını söylemişti.o yüzden hiç samanlarını eksik etmiyorum.bi de mümkünse arpa kırması ve palet yem kullan çok fazla yeşillik verirsen ishalden ölebilir :(.. geçmiş olsun..

img

dilek_k

18 yıl 5 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadaslar sıze bu konuda yardımcı olmaya calısacagım tavsanların kaba yem dedegımız saman yonca gıbı otlar yemesı gereklılıktır ama bunun yanında tabıkı pelet yem yemelı ama tavsan ıcın ozel spesıfık yem olmalı bu ınsanlar pelet yemın tam olarak ne oldugunu bılmıyor yada bılenlerde ıcerıgını bılmedıgı ıcın pelet yem alıyor ama bu sokaklarda hayvan pazarlarında satılan pelet yem dedeıklerı ya arpa kırması yada kuzu-buzagı yemıdır.buda saglıklı degıldır kuzuyla tavsanın alması gereken vıtamın mıneral ve proteınler farklıdır.bununıcın ozel tavsan yemı alınmalıdır.burada reklam yapmak ıstemıyorum ama bana atılan ozel bıur mesaj olursa yardımcı olurum.yenı bır pelet yem kullanıyorum ben ve cok memnunum ıcınde yoncada oldugu ıcın baska hıcbırsey vermeye gerek yok.bende ılk etapta cok tereddut ettım ama sonra mecbur kalmıstım ve alım suan tavsanım cok mutlu hıcbır rahatsızılıgı yok duvarları tellerı yalamıyor.3 aydır ıshal olmadı.tuylerıde dokulmuyor.bunu ıcın veterıner arkadasıma tesekkur edıyorum.

img

avalanche

18 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ