Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

Yüreğimiz yanıyor!

7 senedir ailemizden biri olan muhabet kuşumuzu 2 gün önce kaybettik.yuvamız 4 kişiden oluşuyor du biride kaybettiğimiz adı cicikuş olan minicik ama yüreği sevgiyle dolu kocaman canlıydı.20 gün önce sebebini hiç bilmediğimiz şekilde sağ ayağına basamadı ve veteriner hekime götürdük incinme olduğunu söyledi ama baldırında iç kanama vardı.beklememizi 1 hafta sonra kontrole getirmemizi söyledi ve bu arada önerdiği kremi kullanıyorduk.tekrar veterinere götürdük ama öncekinden daha kötüydü çünki ilk etapta ayağını kavrarken şimdi hiç basamıyor ve ayak parmakları bükülü kalıyordu öyleki sol ayağı artık yorulmuş karnına destek alıyor başınıda aynasına dyıyordu.veteriner tendomlar ezilmiş belki iyileşir artık yapacak bişey yok dedi.kedi köpek olsa ameliyat ederdik ama bu imkansız.bu zaman zarfında başta annem gözyaşlarımızla öpüp kokluyor RABBİM e sürekli dua ediyor kremini veterinerin tarif ettiği gibi masaj yaparak sürüyorduk.yemesi içmesi ve hatta uçması iyiydi ama sayısını bilemediğimiz onca kelime ve cümlelerden sadece arada bir olsa ıslık öttürüyordu.veterinere tekrar götürdüğümüzün gecesi rüyamda sağ ayağının baldırını parçalar vaziyette görmemle o günü annemle kremini sürerken baldırına baktığımızda manzara rüyamla aynıydı baldırında ufak bir yara açmış kaşınıyordu heralde.hemen annem bir batikon sürdü ve ertesi gün yarayla hem oynamadı hemde orası kurudu iyileşek derken öldüğü gün evet sadece öldüğü gün hiç yürüyememiş ne su nede tekbir lokma yemek yemiş ve koyu renkte kusmalar olmuş.akşam ben eve geldiğimde sanki beni beklemişti.Avcumun içine alıp onu göz yaşlarımla içime çekerek öpüyorken bana imalı ımalı baktı masaya havlunun üzerine koyduk son kez babama ve anneme baktıktan sonra bedenini teslim etti.Hala şokta ve hala göz yaşları içindeyiz onu çok seviyoruz ama anlamadığım o ayağına ne oldu hala bilmiyoruz.BU OLAYIN OLMASIYLA BU KONUYLA İLGİLİ ınternette çok araştırma yaptım ama bulamadım öyleki bu siteyi bu gün buldum.ACIMI sizlerle paylaşmak istedim.ŞİMDİDEN OKUYAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR VE SİZ SEVGİLİ EVCİLLERİNİZE UZUN ÖMÜRLER DİLERİM.

img

sekano26

18 yıl 5 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

başınız saolsun allah size uzun ömür versin bir muhabbet için bence normal yaşamış üzülmeyin ve bence yerine koymak için deil ama başka hayvanlarıda mutlu etmek için onlarında şefkate bakıma ihtiyaçları olduğunu bilerek yeni hayvanlar alabilirsin benden bir tavsiye...

img

cesoos

18 yıl 5 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gerçekten üzücü bir durum , ama yapacak bir şey olduğunuda sanmıyorum çünkü veterinerler daha çok kedi,köpek vs. lerde uzmanlaşıyorlar. herkes sizin gibi düşünse ve davransa veterilerler için (onlarda haklı) bir yerde para kazandıkları meslekleri bu meslekten hayatını idame ettirirken tabiki ticari olarak daha fazla para kazanacağı dallarda uzmanlaşacaklardır. bu arada eğer veteriner bu konu hakkında bilgi verememişse bizlerin bu konuda yorum yapmamız bile hata olur diye düşünüyorum. ve bir muhabbet kuşununu 7 yıl gibi uzun yaşamasında emeğiniz ve titiz bakımınız olduğu muhakkak,onun için siz görevinizi yapmışsınız benim kanaatime göre. tekraren başınız sağolsun der saygılarımı sunarım.

img

koc34

18 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ