Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

yardım

slm millet ya bugun akwaryum için alıs weriş yaptım bide su posterlerden aldım cama yapıstırılan manzaralı ama nası yapıstırıcam ben bunları yapıskanlı sanıodum degilmis yahu

img

2na

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bide bi eksiim daha war oda lamba konusu sole cama sıkıstırılabilen lambalardan arıyorum ama bulamıorum suanda normal masa lambasını cama bisekilde bantladım ama cok kaba we işlewsel degil acıkcası.. ???

img

2na

ÖZEL MESAJ

bide akwaryuma midye kabugu koymak sakıncalımı dort buyuk kabuk war bende bitanesinin altında iç kısmında beyaz seyler olusuyo zamanla napıım cıkarıım mı hepsini.bide su isitıcı olayınıda bi çözemedim isitici olmadan benim kaplus kısı cıkardı hiç hasta olmadan ama tabi kalorifer wardı petshopcuda gerek yok dedi okadar alıım die ısrar ettim lamba ısıtıo aslında suyu bide fitrenin motoruda biraz ısı werio sizce napıım alıyım mı hersey aldım o eksik kalmasın bari zaten kısın lazım olcak

img

2na

ÖZEL MESAJ

bizimle ısıtıcı pazarlığı yaptığına inanamıyorum 2na!!! yani niye almim diyorsun anlamıyorum?? petshopçuya mı kanacaksın, yapma lütfen...

img

momo

19 yıl 3 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya almıcam demiorum ama tereddutum war yani ısıtıcı belli bi yerine kadar suyun içinde olması gerekio bildiim kadarıyla we bende okadar bi su yukseklii yok .yaklasın 12 cm falan bendeki su yukseklii..fener48 tabana paralel koy demişti ama üst kısmının suyun dısında kalması gerekio dedi adam ?? bugun akwaryumu kurdum pek aklımdaki gibi olmadı aslında suyu daha yukseltmek istiorum bi 20 cm falan.ama suanda her yerim agrıo aldıım tası kumu yıkayana kadar canım cıktı ama degdi sadece aklımdaki bikaç puruzu halletmem gerek okadar.

img

2na

ÖZEL MESAJ

akvaryum tabanına 30 derecelik bir açı ile yerleştirirsen kablo ve ayar kısmı dışarıda kalır, porselen olan kısmı da içeride kalır. bu kısmın ise sürekli suyun içinde kalmasına dikkat et. 12 cm. gayet uygun. kafana göre. kapluşların boyuna göre ayarlarsın artık.

img

momo

ÖZEL MESAJ

bide MOMO sen kızmıssın ama gittiim petshop ta onlarda kapluunbaga besliolar hemde buyuk akwaryumda ki biçok calısana gore ordakilerin bilgileri daha ii sizin kadar degil tabi ama ısıtıcı kafamdaki bi soru isaretiydi sonucta bende işkembeden sallamıorum ..nese ya paralel koymamda bi sakınca yok mu onu bana bi solerseniz sewinirim...

img

2na

ÖZEL MESAJ

kızmam ben

img

momo

ÖZEL MESAJ

tamam saol momo bise daha sorcam ama ..kablunbaga nın ısıtıcıya degmesinde bi sakınca warmı siz bi onlem alıomusunuz ..bide benim gorduum ısıtıcı soyleydi deney tupleri wardırya onları dusun we içinde bisuru tel war ustu kapalı iste ayarı falan war ama porselen bise hatırlamıorum acıkcası uyduruk olmasın..

img

2na

ÖZEL MESAJ