Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

ACİL ACİL ACİL!!!

Herkese merhaba, Tavşanımın 15 günlük yavrusunu severken elimden fırladı ve yere düştü. Bir bacağını biraz güçsüz basmaya başladı. Veterinere götürdüm. Bacaklarını inceledi ve hiçbir sorun olmadığını, düştüğünde biraz incinmiş olabileceğini ve birkaç güne kadar geçeceğini söyledi. Gerçekten bugün düne göre daha hareketli ve bacaklarını daha iyi kullanıyor. Ama şimdi de hayvanın duruşunda bir gariplik olduğunu farkettik. Başını düştüğü tarafın (sağ taraf) aksi yönünde tutuyor. Ara sıra düzeltmekle beraber (çok nadir), genellikle başı yamuk duruyor. Bu nedenle de bacakları düzelmesine rağmen dengesiz yürüyor. Başını hafifçe okşadım, canı yanıyormuş gibi görünmüyor. Ama bir gariplik olduğu kesin. Bir bilgisi, deneyimi vb. olan varsa lütfen yanıt yazabilir mi? Şimdiden ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Özlem.

img

özlems

19 yıl 1 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

özlem öncelikle çok geçmiş olsun,düşmeden öncede boynunda hafif bir eğiklik varmıydı.Düştükten sonra mı oldu ?

img

angoravet

19 yıl 4 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, İşin kötüsü de bu aslında: Bilmiyorum! İyice hatırlamaya çalışıyorum ama sanırım başını tutuş şekli bu kadar tuhaf değildi. Olsa göze çarpmaması, dikkatimi çekmemesi imkansız gibi geliyor. Bugün tekrar veterinere götürdüm. Çözümün beyin tomografisi çektirmekte olduğunu, ancak Türkiye''de çekilen filmi yorumlayabilecek kadar tavşan anatomisinden anlayan kişi olmadığını söyledi. Sinir sisteminin zarar görmüş olabileceğinden yola çıkarak vitamin, ilaç vb. takviyesi yaptı. Dört günlük bir tedavi. Umarım işe yarar. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

img

özlems

19 yıl 1 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

geçmiş olsun.

img

angoravet

19 yıl 4 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ