Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

BALLI YEMLER NE KADAR SAGLIKLI ??

Merhaba arkadaslar ben kusuma ballı yem alıyorum ama ne kadar saglıklı olduklarını bilmiyorum ve ballı yem kusum icin ne kadar saglıklı bilmiyorum,sizlerinde fikrini almak istedim. TESEKKURLER.

img

cowme

18 yıl 4 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tebrik ederim bu soruyu soran 1000. kişi oldun... neden eski forumları okumuyorsun... neden bu kadar kolayına kaçıyorsun istersen ver kuşlarına da biz bakalım.

img

ogame

18 yıl 4 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

oncelikle tesekkur ediyorum boyle bir site icin-ardından sorularım :) BASLIGININ EN SON MSJINI OKU İSTERSEN ...

img

cowme

ÖZEL MESAJ

ogame sen bu cowme''ye pat diye neden çattın ki?sinirlerinmi bozuk? Ne olur bir daha yazsan?Yada sana ters geldiyse cevap verme... Ama çatmak neden?

img

karabulut

ÖZEL MESAJ

Selam cowne Arkadaşım sen sor, isteyenler cevap verirler zaten, bizler buradayız, elimizden geldiğince yanınızdayız.. Ballı yem derken, uzun krakerleri kastettin sanırım. Ben herzaman şunu söylerim; kuşlarınız için, kaliteli yem kullanıyorsanız, vitamin takviyesi yapıyorsanız, protein ve vitaminleri ek besin olarak da veriyorsanız, bu tip krakerleri herzaman vermeye gerek yok. Yani belki çok nadir olarak verilebilir. O da, minişler bunları çok sevdiklerinden ve yerken eğlendiklerinden dolayı. Zaten hepsini de yemezler, tırtıklar yerlere dökerler. Kısacası; bilinen sağlıklı beslenmeden yana olmalıyız herzaman :)

img

blue1

20 yıl 1 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

blue sende anlaşılan aradan 100 yılda gecse fikirlerini degiştirmeyeceksin üstümüzü başımızı yırtıyoruz yaw kuşlara kimyasal madde yedirmek nekadar saglıklı allah aşkına bana söyle yaw sen tecrübeli degilmisin sulu vitamin takviyesi yapmak kuşun saglıgıyla oynamak degilmidir hem daha öncede defalarca belirtmedikmi herkeste buna katılmadı piyasada ballı diye adlandırılan yemlerin baldan degilde şekerli sudan yapıldıgını sende cok iyi biliyorsun kuşlara tuz ve şekerin zararlı oldugunu bu gibi şeyleri devamlı vermenin zararlı oldugu kanısına hala gelmedin mi abi hala bu sitede isal lmuş kuşa vitaminini suyundan eksik etme diyenler var sende onlardanmısın abi gercekten insanı hayal kırıklıgına ugratıyorsunuz bu sitede kuşu başşagı sallandır desen senin sözünle sallandıracak bircok insan var cünküü sana güveniyorlar tecrübeli diye biliyorlar ama sen hala vitamin ver ballı krakerden kuşun seviyorsa yedir gibi tamamen kuş saglıgını olumsuz etkileyen yazılar yazıyorsunuz yazık!

img

ıron_dog

19 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili ıron-dog arkadaşım. Sen nasıl ki fikirlerine denyerek yanılarak okuyarak araştırarak sorarak soruşturarak ulaşyıysan emin ol ki diğer bütün arkadaşlarda bu fikirlerine tecrübeleriyle ulaştılar. O yüzden senin fikrinin doğru olduğunu diğerlerinin külli yanlış olduğunu düşünmek bence yanlış bir tavırdır. Sen fikirlerinin doğru olduğundan ne kadar eminsen diğer arkadaşlarda doğruluğundan emin olmadıkları şeyleri burada yazmazlar. Bilgin olsun diye söylüyorum suya katılan vitamin komplekslerinin hepsi kimyasal diyorsun. Ama bu vitaminlerde doğadaki bir takım bitkilerden üretiliyor. Ve kafesteki kuşumuza doğal yoldan veremeyeceğimiz mineral ve vitaminleri takviye edebiliyorlar. Bence sen bu kadar sabit fikirli olmamalısın. Sağlıkla kal.

img

hovarda35

18 yıl 6 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili IRON_DOG, belki farkında değilsin ama biraz sert konuşmamış mısın??? Ben yine de, yazdıklarınıza karşılık sert bir üslup kullanmayacağım! Ben burada bilgilerimi paylaşırım evet ama kendi doğrularımı da savunurum. Ha yeni birşeyler de hergün öğrenebiliriz o da ayrı bir konu neyse.. Sanırım yazdıklarımı sonuna kadar iyice okumamışsınız çünkü ben ne demişim??? "kuşlarınız için, kaliteli yem kullanıyorsanız, vitamin takviyesi yapıyorsanız, protein ve vitaminleri ek besin olarak da veriyorsanız, bu tip krakerleri herzaman vermeye gerek yok" demişim. Sonra "Yani belki çok nadir olarak verilebilir. Zaten hepsini de yemezler, tırtıklar yerlere dökerler. Kısacası; bilinen sağlıklı beslenmeden yana olmalıyız herzaman" demişim. Evet evet mutlaka verin, çok sağlıklıdır dememişim değil mi??? Ona bakarsanız kuşlara daha birçok zararlı şeyi yedirmek yanlış ama bakıyorum da herkes veriyor. Maydanoz vermeyin diyorum yok birşey olmaz veriyoruz diyorlar. Kek, bisküvi, ekmek veriyoruz hep diyorlar. Onlara karşı çıkmıyorsunuz da, belllki çok nadir diyince mi suç oluyor. Siz sadece bir yere takılıyorsunuz, kusura bakmayın! Sıvı vitamine siz karşısınız, bizler değil! Ve daha birçok üretici, üretimlerinde sıvı vitamin kullanmakta ve çok sağlıklı kuşlar üretmekte. Ama siz vermiyorsunuz diye, herkesin fikrini değiştiremezsiniz. Bir zararını görsek, elbette ki kuşlarımıza zararlı şeyleri vermeyiz. Sizin kadar biz de hayvanseveriz. Ayrıca "tuz ve şekerin zararlı oldugunu bu gibi şeyleri devamlı vermenin zararlı oldugu kanısına hala gelmedin mi" demişsiniz ya çok şaşırdım doğrusu. Siz benim sürekli tuz ve şeker verdiğime dair bir kanıya nasıl vardınız hayret ettim yada ishal olan kuşa sıvı vitamin ver dediğimi? Lütfen benim söylememiş olduğum şeyleri söylemişim gibi göstermeyin!Beni insanlara yanlış tanıtmayın. Beni tanıyan tanıyor zaten, böyle şeylere hiç gerek yok. Benim söylediğim bişeyden dolayı birinin kuşun azarar gelse, ben vicdan azabı çekerim. Ve o yüzden doğruluğuna %100 emin olmadığım konular hakkında şimdiye kadar da asla yazmadım, yazmam da.. Bunu da sizden başka herkes biliyor bu sitede!!! "Kimsenin asla bir zarar görmesini istemeyen Blue" için böyle konuşursanız, ben size çok yazık derim. Halen beni tanıyamamışsınız :(

img

blue1

20 yıl 1 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cowme bak aynı soruyu sordun 100. kez milletin sigortası attı... ne olurdu 5 dk. ayırıp eski mesajları okusaydın...

img

ogame

18 yıl 4 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

blue abi belkide sen haklısın abi vitamin verilmesini savunuyorsun cowme ye vitamin takviyesi yapıyorsan sorun yok gibisinden tavsiyedede bulunmadın zaten ha vitamin kuşa verilmemelimi veilmeli siz haklısınız ben haksızım ota-capana vitamin verilmeli abi ben bilmiyorum zaten seni zaten tanıyan tanıyor benim rahatsız oldugum konuda o yanlış anlama diyorumya kuş konusunda kes bogazını at gitsin desen millet bunu gözü kapalı yapacak ama benim bildiklerim farklı konu şu: hayvansal ilaclar üreten bir firmada mümessiz olan bir abimiz vardı ben bu işte yeni iken ondan bir kac vitamin istedim ilac istedim bunların para tuzagı oldugunu bişe yaramamasının yanında kimyasal madde icerdigi icin kuşa zararı oldugunu bana söylediginden beri ben özellikle sulu vitamini kullanmayı kestim hatta kullanma fırsatım bile olmadı sadece toz ilaclardan kullandım bir müddet sonrada o ilacların icerigindeki maddelerin kuşlarda oluşturdugu yan etkiyi ögrendim kimyager bir abimden kuşların poposunda cıkan ur gibi bir kist oluyorya abi o fazla ilactan dolayı oluyormuş sende böyle verilmesini tavsiye edince benim sinirlerim biraz bozuldu biraz sertte konuşmuş olabilirim kusura bakma inşallah kalbini kırmamışımdır hakkını helal et! tekrar söylüyorum siz haklısınız!

img

ıron_dog

19 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ