Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

ya yumurtlar boş çkıoo neden??yardm istiorm.... - 2.sayfa

slmm herkezee ben buraya yni üye oldm arkm tawsie ettii...benm 2 tane çift muhabbet kuşm war,dişi olan yumurtluo we otruo ama 20 gündn sora hç bşi olmuo:) belki şmdie kdr 10 a yakn yumrta yumrladı ama hç çkmıo bşii,pet shop ellemeyn ddi bizde ellemiorz ama olmuoo!! yardm istiormmm neden çkmıoo bişiii:) şmdden cvplar içn teşkrr...

img

nadinn

18 yıl 3 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bak nadinn''cim! Yumurtaların boş olmasının pek çok sebebi olabilir ama burdan senin anlattıklarınla sadece tahmin yürütebiliriz ve tam bir cevap alamazsın. Bunun için gözlem çok önemlidir ok? Bak kendinde yazmışsın kuşum erkek kuş yokkende yumurtlamıştı diye... Yani dölsüz yumurtlayan bi kuşun var ve çiftleşip çiftleşmediklerinden dahi emin değilsin... Daha önce erkeksiz yumurtlayan bir kuş yanına SENİN SEÇEREK aldığın bir erkeği beğenmeyip eşleşmez ve tekrar tekrar boş yumurtalar yapabilir... Muhabbet kuşları eşleri konusunda çok titiz ve seçicidir. Yani en sağlıklı ve çabuk sonuç vereni kuşun eşini kendisinin seçmesidir... Öpüşmeleri, kaşınmaları yada birbirlerine yakın durmaları eşleştikleri anlamına gelmez... Dişi eşini beğendiyse ve eş olmaya layık bulduysa kızıştığı zaman bile nazlana nazlana çiftleşir. Burdada iş erkeğe düşer ve fazla naza aldırmadan görevini tamamlayacak kapasitede bir erkek olması gerekir. wahshi

img

wahshi

18 yıl 6 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

wahshi yazdklarını içn çok mercii,gsl annatmşn peki ben nası anlicam dişinn tek yaptıını weya çiftleşmedklerini,pet shop a götrsem her kafadan bi ses çkıo ne yapcaımı blmiorm...öpşmeden fln da çiftleşme anlamına gelmezz bnu bliorm..e peki erkei beenip beenmediiini nası anlicazzzz:S:S????

img

nadinn

18 yıl 3 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

nadincim sanırım biraz yaşca küçüksün ve saçma soruyorsun gibi geliyor bir aydır aynı konuyu yazıyoruz ve çok yavaş anlıyorsun kuşların çiftleşip çiftleşmediğini petshop anlayamaz ancak çiftleştiklerini görürsün okadar bide yumurtalar boş olmazsa çiftleşmiş olurlar bunu istersen düşünerekte çözebilirsin

img

muratmurat

18 yıl 5 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhabalar benimde cift kuslarim var ve 2 sene den beri yavru veriyorlardi 4 ile 6 tane arasi bunlar yazdan beri disim kusum yumurtluyor ama bos yada icinde ölmus oluyor neden olabilir

img

Demet6465

8 yıl 5 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bi çift muhabbet kuşum var.su an 4yumurtası var.erkeğin iyi dölledigini dusunmuyorum çiflesıyor ama üstüne çıkıp ınıo gıbı sadece.bide dişi kuşumu 20 liraya almistım ucuza aldım yani.kuşçu kotu kuşu vermıs olabilir mi.yardımcı olurmusunuz.bide erkek kuşumda devamlı yuvaya gırıyo sıkıntı olur mu

img

Celalkap

8 yıl 2 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba nadinn  VALLAHİ ben kuşlaarımın yumurtalarını  50 kere bakmışımdır nerdeyse ama hiç bişey yapmadılar hayla kuluçkadalar ilk yumurta 07.02.2016'da yumurtladı ilk yumurtayı  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1050060071720524&set=pcb.1050060121720519&type=3&theater kuşlar bu yumurtalarboş galiba bugün yumurtadan çıkmasını bekliyordum dün 1 tanesine 28 şubatta 1.yumurtadan ilk yavrunun çıkmasını bekliyordum ama çıkmadı

nadinn yazdı :
ayrıcaa kuşun yuwasında içne hç bşi koymadkk talaş gbi fln ondnda bi sorun olblrmi acaba we bi keresnde kuş yumurtyı dşarı atmştıı ellememştkde elleynce atıolarmşş otrmuolarmşşş...nedeenn pekii????

img

Guest52652

8 yıl 1 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam kardeş benim kuslarda günün her sati ciflesiyolar gene de 6yumurtada bos cıkıyo isin garip tarafı erkeğin üstüne dışı cıkıyo bazen erkekde cıkıyo ama belli yani bos bos çıkıp ıniyo neden acaba?

img

Yasar123

6 yıl 3 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam kardeş benim kuslarda günün her sati ciflesiyolar gene de 6yumurtada bos cıkıyo isin garip tarafı erkeğin üstüne dışı cıkıyo bazen erkekde cıkıyo ama belli yani bos bos çıkıp ıniyo neden acaba?

img

Yasar123

6 yıl 3 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ