Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Sincap

Mesaj Ekle

cok yanlis!!!

beslediginiz hayvani dogaya salin diyen kisileri hic anlamiyorum.sen al hayvani bi kafese kapat sonra ayy yazik sen dogada yasa de ve saliver.bu hayvani kendi ellerinle oldurmek gibi bisi.en buyuk yanlis su besleyebilecek besleyemeyecek herkez aliyor bazi aileler cocuklarina aliyor oyuncakmi bu yaa.bizde bu zihniyet varken hayvan falan kalmaz hepsinin nesillerini tuketiriz.hayvan beslemek emek ister sabir ister okadar basit degil oda bir can tasiyor sonucta ve sana muhtac senin bakiminla yasiyor.su bi gecekki hepimiz bunun farkindayiz cogu kisi cevresindekilerden gorerek duyarak onda var bendede olsun diyerek aliyor.bi sure gectikten sonra hevesi geciyor tabi zor geliyor bakmak bu defa bahaneler basliyor iste ben bunu elleyemiyorumda kokuyoda annem kiziyoda babam kiziyoda bunlar tamamen bahane kokuyorsa senin yuzunden kokuyor temizlersen kokmaz aılen evde istemiyorsa bunu niye en basta alirken dusunmuyorsun.hastalik vb gibi zorunluluklarin disinda baska bi sebep olabiliceni sanmiyorum.ya almicaksin uzaktan sevip o sorunlulugun icine girmiceksin aldiysanda ona bakmakta hukumlusun.

img

amaze

18 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bilincli bir hayvan sever olmandan ötürü seni kutluyorum arkadaşım. Formdakilerin yaşının küçük olmasından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama belli süre besledikleri hayvanı doğaya salmanın onlar için iyi olduğunu düşünüyorlar, bilmiyorlar ki o hayvanlar diğer hayvanlar tarafından ya yenilecek ya da yeterince beslenememekten ölecekler...

img

dorckan

19 yıl 4 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kesinlikle size katılıyorum. Bakamadığınız hayvanlarınız doğaya salmakla onları kendi ellerinizle ölüme terk ediyorsunuz. Ya ALMAYIN ya da SALMAYIN!!!

img

serkan79

18 yıl 4 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

en kotu ihtimalle bi petshop verilebilir.petshopa guvenmiyorum diyenler var ama merak etmeyin onlar gayet iyi bakiyorlar.orda hayvan sayisinin cok oldugu icin bakilmiyor diye dusunuluyor ama petshopları bi dolasirsaniz hayvanlarin ne kadar bakimli olduklarini goruceksiniz.

img

amaze

18 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

evcil ortama alışan hayvanları doğaya salmak tabiki riskli bir iş. ama lütfen şunu da unutmayın ki hayvanların içgüdüleri hiçbir zaman körelmiyor. köpek besleyenler bilir, en eski evcil hayvan olmasına ve binlerce yıldır insanla beraber yaşamasına rağmen kendi türlerine, sokakta gördüğü diğer türlere, hatta sahibine karşı davranışlarında bile zaman zaman o vahşi tarafı görebilirsiniz. kediler, keçiler, atlar, eşekler, develer binlerce yıldır insanla yaşıyor. ama bilmem avustralya örneğini bilir misiniz. oraya beyazların götürdüğü bu türler çok kısa sürede yabanileşip, sayıları müthiş rakamlara ulaşmıştır. tabi ki bunda doğal düşmanlarının olmaması da bir neden. ama hayvanların doğaya tekrar uyumunu da lütfen küçümsemeyelim. sincabınızı doğaya bırakın derken, uygun mevsim ve uygun ortama bırakılmasını kastetmiştim tabi ki. bu arada bilmem hatırlar mısınız iki üç yıl önce hatay da yakalanan bir sırtlan haber olmuştu. sonra aynı sırtlandan daha önce de iki yavrunun yakalandığı ve gaziantep hayvanat bahçesine satıldığı öğrenilmişti. ve doğal hayat ile ilgilenen kişiler kurumlar nesli tehlikedeki o iki sırtlanı da yakalandıkları yere götürüp doğaya salmıştı. bunu yaparken de doğanın gücüne ve hayvanların içgüdüsüne güvenmişlerdi. bence riskine rağmen denemeye değer.

img

sakarmeke

18 yıl 5 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

en iyisi evde beslenemeyen,evcil olmayan hayvnaları hiç almamak ve onları kendi doğalarında özgür bırakmak...

img

şilacık

19 yıl 8 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ