Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanarya

Mesaj Ekle

Türkiyede ırk kanaryacılığı ve yarışmaları

Değerli arkadaşlar bundan 10 sene önceye kadar ülkemizde ırk kanaryası diye birşey yoktu.Daha çok ötüm kuşları bilinir ve üretilirdi.Daha sonra kanaryacılıkta çığır açan gelişmeler oldu sayın zuhal daştan yeni bir soluk ve reform hareketlerine öncülük etti ve şuanki durumlara geldik.Yarışmalar önceleri yavru kuş olmadan yapılabiliyordu,yurt dışından getirilen kuşlar yarışlara sokuluyordu.Böylece parası olan herkes şampiyon oluyordu.Ama artık öyle birşey yok,çünkü yarışmalar yavru yarışması ve türk bilezikli kuşlar.Yurt dışındaki gibi kaliteli yarışmalar ve kaliteli kuşlar.Bu sene ilk defa bursa yarışması 4 gün sürecek yılın ilk yarışması ve buttim iş merkezinde olucak kapalı alan olarak 4 bin metrekare.Her üretici veya dernek kendine stand kuracak ve tanıtımını yapacak.Ne kadar geliştiğimize örnek.Görüşmek üzere...

img

norwich

19 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yapılacak olan yarışmaya ötüm kuşları katılamayacakmı...

img

mgavci

19 yıl 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm sn norwiçh; bursadaki yarışma geçen yılki yalova yarışması niteliğindemi olacak ve hangi tarihte yapılacak not.bu konulara henüz yabancıyım bu camianın ustasının sağlık durumu nasıl. acil şifalar

img

abdulsakaci2005

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mgavci''te cevaben ; hayır.bu senede her sene olduğu gibi sadece posteur (ırk) kanaryaları olacak.ötüş kanaryaları sanırım ayrı bir tarihte yapılacak.fakat,bildiğim kadarıyla kuşunuzu getirip satmanısda herhangi bir sakınca yok .. sevgilerimle ... abdulsakaci2005''e cevaben ; evet,format olarak tüm yarışmalardaki format korunacak.sedece bursa yarışması 4 gün sürecek.bu genel kurulda alınmış bir karar olmayıp bursa derneğinin insiyatifidir.... sevgilerimle....

img

norwich

ÖZEL MESAJ

sn.norwich yarışma tarihi ve ustanın sağlık durumu ne biz bu sezon yavru alımında sıkıntı çekiyoruz yer değişiminin bu denli etkisi olurmu safkan norwich tam anlamıyla nasıl belli olur ince tüy kalın tüy çokmu önemli busene erkek kuşum kör oldu akabinde felç oldu ve öldü ben bu ırk a çok meraklıyım bu seneki yavrularından bir çift edinmek isterdim bu yarışmalara ilgim çok ama şuan amatörüm yalovaya gelsem tanışabilirmiyiz glosteradnan abiyi tanırmısın bilmem kendisini ziyaret edecem mümkünse sizide sevgilerimle

img

abdulsakaci2005

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın abdulsakacı adnan şener yakın dostumdur.Norwich kuşlarının ince ve kalın tüyü önemlidir.Fakat istersen kalın tüylü kuşları birbiriyle eşe atabilirsin ama aldığın yavruları bir sonraki sezon kesinlikle ince tüyle eşe atmalısın yoksa problem yaşarsın.

img

norwich

ÖZEL MESAJ