Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

tavşanım sürekli uyuyooo

selam arkadaşlar bende yaklaşık 5 gün önce bir yavru tavşan aldım şuan 2 haftalık ama sürekli uyuyo nereyi bulsa tünüyo.bide su içiremiyorum ben çalışıyorum sabahları evde yalnız kalıyo akşam gelince de vakit geçirmek istiyorum ama çok durgun bende rahatsız etememk için pek ellemiyom.bide iki gündür kakasını yapmıyo bide patatesi çok seviyo bizararı varmı kuru yem bulamadım şimdilik ama en kısa zamanda alıcam yardımcı olyrsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

img

zuzu22

18 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Aydınlattığınız için çok teşekkür ederim arkadaşalar zahmet olduu:(

img

zuzu22

ÖZEL MESAJ

Telaşlanma ! nasıl yeni doğmuş bebekler çok uyuyorsa,yeni doğan tavşanlarda çok uyur.Ayrıca sana alışmasını bekle.Bende aldığımda ilk günlerde ikiside senin anlattığın gibiydi,bana alışmaya başladıklarında ise hiç yerlerinde durmuyorlardı.Bir-iki hafta sonra şu günleri bence çok arayacaksın

En kısa zamanda da orjinal yemlerinde edin bence.Patatesin zararı olmaz  fazla verme yeter.

img

aytugcan13

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

zuzu yavruların başlangıçta kendi yemleri dışında bir besin ile beslemen sıkıntılara yol açabilir.vakit kaybetmeden ona uygun yem almanı tavsiye ederim.ancak 3 aylık yaştan sonra en fazla haftada 1-2 kez sebze-meyva vermelisin.

img

angoravet

19 yıl 4 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bide sürekli halıları kemiriyo tüylerini yiyo dün televizyon kumandasının plastik tusunu koparıp yedi çıkaramadım ağzından.halıları kaldırdım buseferde parkede kayıyo.şaşırdım ne yapçağımı

img

zuzu22

ÖZEL MESAJ

• Aslında tavşanını eğitebilirsin,Ben kutuda bakıyordum.Kutudan atladığında yanağına bi tane şaplatıyodum tabii hızlı değil yavaş bi şekilde...Öyle öyle alıştırdım.Halıları çıkarmana gerek yok.Hem görüntü kirliliği olur hemde zahmete girersin.Bence eğit tavşanını.Mesela halıları kemirmeye başladığında sende şaplat bi tane.Kemirme işini bitirirse bi havuç ile ödüllendir.Ancak böyle böyle olur bu işler.Sabır da önemli tabii

img

aytugcan13

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dün dartuşuma kafes aldım yem aldım suluk aldım birde dişlerini kaşıması için diş taşı aldım artık oda bende çook mutluyuz işe giderken gözüm arkada kalmıyo.canım dartanyanım benim

img

zuzu22

ÖZEL MESAJ