Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

HERKESE MERHABALAR

MERHABALAR HERKESE.EVİMDE TAVSAN BESLEMEK İSTİYORUM.TÜM ARKADASLARIM COK PİS KOKUYOR BAS EDEMEZSİN DİYOR.DOĞRU MU?EVDE BESLENEN HER TAVSAN KOKAR MI?....

img

karambolll

18 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hayır hiç de öle pis kokmuyor talaşını veya altına her ne koyuyorsan düzenli şekilde temizlediğin zaman gayet temiz kokuyor.

img

tufancan

18 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavşanlara uygun altı ızgaralı kafesler var onlarla temizlik daha kolay artı o kafeslerde büyük olduğundan zamanla tavşanının kafes değiştirmek zorunda kalmaz sevgiler

img

sevgiyuvası

19 yıl 3 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar bu konuyu cok duydum ve ınsanların kulaktan dolma bılgılerle ınsanlara yanlıs bılgı vermesı cok sacma.ınsan bıle gereklı temızlıklerını yapmazsa kokar.bu bır mantık meselesı.duzenlı temızlık ve kolay bır yontemle yanı dogru besleme ve dogru kafes secımı yapılırsa bu tıp konular gundeme gelmez. ve cok rahat edersınız.bunun ıcın temızlıgı kolay yapıbılecegınız tavsanınız buyununce dagıstırmek zorunda kalmayacagınız kullanıslı ve buyuk bır kafes alarak bu sorunları kokten halledebılırısınız.ben 3 hatta 4 tavsan besledım aynı anda ama koku duymadım sonra bana sen alısmısındır ondandır dedıler.ama gelen mısafırlerde hıc koku duymadıgını ve evde tavsan oldugunu duyunca sasırdıklarını soyledıler.hem ıyı ve sessız bır arkadas hemde evın nese kaynagı oldu afacanlar sımdı 2 tane var ve cok mennunum bu afacanlardan.;)

img

avalanche

18 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

biliyorum konuyla ilgisiz ama kulaktan dolma bir bilgi olduğu için soruyorum eğer erkek tavşanlar çiftleşmezlerse ölürler mi (erkek tavşan almayı düşünüyorum fakatçiftleştirmiyicem oyüzden çok korkuyorum)

img

nrn

18 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eger tavsanın altını temizlemessen kokar ama temiz olursa koku sorunu olmaz millet tansanı ördekle falan karıstırmıs sanırım=)

img

slave

18 yıl 5 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sanırım ömürleri kısalıyor ama kısırlaştırma yapılınca da bu sorun ortadan kalkıyormuş. ayrıca koku falan yok diğer arkadaşların da dediği gibi düzenli temizlediğin sürece hiçbir koku olmuyor.

img

tufancan

18 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ