Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

bi sorum var igu alıcam ama ne kadar yaşar ne kadar büyür?????

ben de bi igu alıcam, bakımı ile ilgili zorlukları biliyorum ve yeterli olanak sağlıyabilecek durumdayım amaa ... evde bir ""anne faktörü"" var__yanii__ ne kadar büyür ortalama ve ne kadar uzun yaşar .... çabuk ölür mü??? :(( *****(vereceğiniz uzunluğun ne kadarı kuyruk olur?)******

img

cevizz

18 yıl 4 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bende hem anne hem baba faktör var ama ben akıllılık ettim.Dayımda igu var ona dedimki dayı bende istiyorum ama annemle babam izin vermiyo diye dayımda o gece bize geldi ve beğendiiğim iguyu getirdi.Şimdi mutlu mesut yaşıyoruz:D Ama hala faktörler kendini belli ediyor:)

sadece bitkisel besinlerle beslenirler uva ve uvb iıinlarına ihtiyaçları vardır bu arada 20-30 yıl arası yaşayıp1.5-3 metre uzunluklarına erişebilirler tabi 3 metre yapabilmem evde imkansız.Eğer iyi bakmazsan çabuk ölür çünkü nazik hayvanlar.ve her gün oynaman lazım ki seni unutmasın ve vahşileşmesin.asla ıspanak verme.bu arada igu 2 metre farzet kendi 90 cm geriye kalan 110 cm kuyruktur ve kuyrukları kendinin 2 katı olan igular bile vardır NOT:anneni kandırırken bu kadar büyüyo demen en iyisi:)yani olabildiğince küçük göster eğer soruların olursa msnimi veriyim MSN:[email protected]

çok sağol bu taktiği kıllanıcan :D

img

cevizz

18 yıl 4 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadaşlar igumun cinsiyetini nasıl öğrenebilirim!!! tahminen igu 6 aylık yanına eş almak istiyorum doğru olurmu!!??

img

erfitg

18 yıl 2 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ