Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

igoşuma sevgili arıyorum

bir igoşum var ama biraz fazla iyi baktığım için büyük igoşuma göre sevgili arıyorum birde cinsiyetinin nereden belli olduğunu bien varsa söyleyebilirmi görüşmeleri mailden yaparsanız sevinirim teşekürler [email protected]

img

minikpisi

18 yıl 3 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba arkadasım igunu ciflestirme işteğin gercekten cok guzel ama bazı sorunlar ile karsılasaccaksın 1 igu erkemi dişimi erkekse veya dişi ise en az 2 yasını geçmesi gerektiğini 2igu için ciflesme mevsiminin 3igunu bulacagın eşi 4onlar için special bir botanik bir oda hazırlaman gerektiğini 5igulaın kendilerini hiç bir sekilde rahasız edilmemeleri gerktiğini 6meselea yumurtaların sıcaklık oranlarının gomulecek topragın vbseyler bu liste baya bir uzuyacaktır emin olabilirsin ben bunu sadece yueysel yaptım igunun erkemi dişimi oldugunu sorusuna işe: erkek igular daha buyuktur ve geniştirler dişilere gore daha renklidir ciflesme doneminde doğadaki bir cok reng olusur uzerlerinde alt kasık bolgesinde kualk bolgelerinde sislik varsa erkektir ve kafadaki dikenleri ilk 4-5 tanesi daha uzunsa erkelek.dişilerde işe direk uzundan kısaya doğru gidder bunu gibi bulgularda yararlana bilirsin. . . Saygılarımla. . .

img

xcvxc

19 yıl 1 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim yazıda kucuk bir hata yapmısım (erkek Dişi Olayında) :::snakehaunter::: alıntıdır. . . tesekkurler ve saygılar. . . 1-)igularda cinsiyeti çok küçükken tespit etmek çok zor fakat çok küçük değilse erkeklerin baştan başlayıp sırtına doğru devam eden dikenimsi seyleri dişilere göre daha uzun oluyor ve dişilerde hemen hemen aynı boyda iken erkeklerde başın üstünden uzundan kısaya doğru gidiyor 2-)erkekler de kloakta ın gersinde bulunan testislerin dışardan şişkinliği bellli oluyor üreme dönemlerinde daha da belirginleşiyor 3-)erkekler dişiye göre daha iri ve uzun oluyor

img

xcvxc

19 yıl 1 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ