Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

momoya bir soru

momo, bir ara kapluslara alabalik vereceginden sozetmistin.ben de senden duyup aldim da,cig mi veriyosun yoksa pisirip mi?pisirirsen de yagda kizartmiyosundur herhalde.bir de sadece ic kismindan mi veriyosun yoksa derisiyle birlikte mi?bu aksam onlara bi ziyafet cekeyim.:))

img

dulcinea

19 yıl 1 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm kapluşsever,

alabalık kaplumbağaların doğal yiyeceklerinden olduğu için çok severler. doğada nasıl yeme imkanları varsa, evde de aynı şekilde verilmesi bence uygundur. derisi konusunda hiç düşünmedim. içinden veriyorum. balığı bir güzel temizledim, kendim yiyecek gibi (ki levrek dururken alabalık yemem ya neyse...)  bunun yanında pişirilmenin (özellikle yağda) çok faydalı olacağını sanmıyorum, üstelik suyu çok kirletiyor. ben çiğ veriyorum. küçük dozlar haline getirdim. buzlukta koparıp veriyorum. bayılıyorlar.  eğer imkanın varsa ayrı bir kapta (güneşlenmeye leğene alıyorum mesela balkonda) - ama yine suyun içinde - büyük bir parçayı da verebilirsen, didikleyerek yiyebilirler. ilk başta almazlarsa elinde beslemeyi dene. elin suyun içinde olsun. bir de akvaryumcudan yavru balık alabilirsin, sen asıl o zaman bak neler oluyor. bu konuda ilginç tecrübeleri olan arkadaşlar var

afiyet olsun kapluşlara

img

momo

19 yıl 3 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aslinda kiyma,et ve tonbaligi verirken ben de ayri bi kapta vermek istiyorum sulari kirlenmesin diye,ama yazmistim ya,baska kaba alinca urkuyolar cok,hicbisey yemiyolar.mecburen akvaryumdayken veriyorum o yuzden.tonbaligini cok seviyolar,bakalim alabaliga ne yapacaklar.cig vereyim en iyisi.neyse,tesekkurler.canli balik konusuna gelince;benim eski kaplusum biz evde yokken bi sinegi yakalayip yemisti,suyunda izlerini bulmustum.o yuzden bunlara canli bi sinek yakalayip verdim ama hiic ilgilenmediler.kucuk olan bir iki isirma hamlesinde bulundu ama o da vazgecti.cok sasirmistim,sudaki canli bi yaratikla ilgilenmedikleri icin.belki balikla da ilgilenmezler,denemek lazim.:)

img

dulcinea

ÖZEL MESAJ

super beaa alabalık haaa... ya benimkisi normal yemini bile çok sık yemio, dediğiniz gibi yapıorum bööle yiyince tam yiyo, yani su da ne görürse yiyo ve bi kaç gün hiç yemio... bi ara kıyma verdim elimde yemedi, aazını bile açmıo... sona yemini elinde veriyorum yemio anlamadım :S olmazsa bende sizin gibi küçük bi alabalık parçası vereyim bakalım nolcak.....

img

black_rose

18 yıl 11 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

valla benimkiler de kiymayi oyle istahla degil de lutfen yemislerdi,ama alabaligin kokusunu alinca sapittilar,buyuk istekle yiyolar.dene bence.ama dolaptan cikarip soguk soguk verme,ben oda sicakligina gelene kadar bekletiyorum,bi de etini deriden ayirip veriyorum cunku deriyi yemekte zorlaniyolar.

img

dulcinea

ÖZEL MESAJ