Kanadı Kırıldı Galiba????

Yazan Mesaj
Konya
Gönderilme Tarihi : 09.02.2006 17:58:09        Mesaj Id : 95810   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Kuşumun kanadı bi kaza sonucunda kırıldı galiba.Diğer kanadına göre o kanat biraz daha aşağıda.Veteriner fakültesine götürmek istemiyorum.Konya merkezde kuşdan anlayan bi veteriner bilen varsa lütfen söyleyin Ayrıca özellikle bilgisi tecrübesi olan arkadaşlara sesleniyorum.Evde ne yapabilirim?Nasıl tedavi edebilirim?Lütfen yardım arkadaşlar....

Antalya
Gönderilme Tarihi : 09.02.2006 19:58:02        Mesaj Id : 95811   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Selam ZSeHeR. Hayırdır ne oldu böyle, geçmiş olsun ama kanadın aşağıda olması beni korkutuyor. Sen yine veterinere götürmelisin,bağlaman gerekli ama onu sen yapamazsın. Tekrar geçmiş olsun.

Konya
Gönderilme Tarihi : 09.02.2006 20:08:58        Mesaj Id : 95813   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Terlik geldi üzerine.Götürürüm götürmesine sherif abi de yok yani hiç veteriner bilmiyorum.Burda hep inek falan onlarla ilgileniyorlar.Bişey sorcam sherif abi o kanadını hep gagasıyla yiyor yani kaşınıyor gibi.Bunu neden yapıyor?Acısı falan olduğu içinmi?Biraz bebek aspirini verdim ama????
Antalya
Gönderilme Tarihi : 09.02.2006 20:19:49        Mesaj Id : 95814   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Eğer orada problem varsa ki var,böyle yapar verdiğin ilaç iyi olmuş. Derin nefes alıyormu? kanat çokmu sarkık? yaz lütfen.
Konya
Gönderilme Tarihi : 09.02.2006 20:42:42        Mesaj Id : 95815   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Diğerine göre çok fazla sarkık değil.Hani şu uzun tüyler varya ard arda duran onlar 1-2mm diğerine göre aları biraz açılmı.Onların üstündeki kısa tüylerden e dıştaki ikisi anormal duruyo.Ama sadece ikisi.Sherif abi defalarca baktım kuşun kanadına hatta açtım kanadını diğeriyle kıyaslamaya çalıştımçYani öyle aşırı bi kırık olsa farkederdim galiba dimi?Ya aslında kuşun davranışlarda normal eşiyle falan oynuyo ama eskisi kadar değil tabi.Ben araştırcam yarın abi bi veterinerde.Ya olmazsa sakatmı kalır?Son çare olarak kendim sarmaya kalksam acaba kanat sağlamsa ben sakat bırakabilirmiyim?Böyle bişey olabilirmi?
Konya
Gönderilme Tarihi : 09.02.2006 20:44:42        Mesaj Id : 95816   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Unutmuşum söylemeyi nefes alışında bi problem yok.Abi istersen kanatlarının fotoğrafını göndereyimmi?
Konya
Gönderilme Tarihi : 09.02.2006 21:07:46        Mesaj Id : 95817   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Antalya
Gönderilme Tarihi : 10.02.2006 00:56:11        Mesaj Id : 95818   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Sen yarın götür lütfen. Bir de o baksın o kanatta problem var.
Gönderilme Tarihi : 10.02.2006 09:20:43        Mesaj Id : 95812   Cevap ver    Bu mesajı bildir

çok üzüldüm umarım bir an evvel iyileşir :( bizi gelişmelerden haberdar et...
Konya
Gönderilme Tarihi : 10.02.2006 11:43:18        Mesaj Id : 95819   Cevap ver    Bu mesajı bildir

sherif abi az önce aspirin içirdim zorla.kanadının kırık yerinede burkulmalar için olan kremden sürdüm.(Daha öncede ayağı incinmişti bu şekilde iyileştirmiştim)Akşama kadar dayansın diye abi.Kamadı kaşıyacam diye ağzına krem bulaşırsa bişey olurmu?Daha önceayağına sürdüğümde yedi ama bişey olmadı
Konya
Gönderilme Tarihi : 10.02.2006 11:48:46        Mesaj Id : 95820   Cevap ver    Bu mesajı bildir

bu arada buldum birisini abi akşama götürcem.Onun için akşama kadar dayansın diyorum. Azure76 sağol arkadaşım.Lütfen çok dikkat edin miniklerinize :((
Gönderilme Tarihi : 10.02.2006 14:26:04        Mesaj Id : 95821   Cevap ver    Bu mesajı bildir

birisinden duymuştum aspirinin kuşlarda ölüme neden olduğunu inşallah aklımda yanlış kalmıştır.
Ankara
Bahçelievler
Gönderilme Tarihi : 10.02.2006 17:57:38        Mesaj Id : 95822   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Çok geçmiş olsun ZSeHeR, olanları henüz yeni öğreniyorum :( Evet resimden anlaşıldığı kadarıyla kanatda bir problem var, hafif aşağıya düşmüş şekilde.. Bir veteriner mutlaka ama mutlaka görmeli ve müdahalede bulunmlaıçünkü sen kendin bağlama işini yapamazsın ne yazık ki.. Ama çok çok kötü görünmüyor, içini ferah tut! ii gelişmeleri bekliyoruz.. Tekrar çok geçmiş olsun!
Antalya
Gönderilme Tarihi : 10.02.2006 21:27:46        Mesaj Id : 95823   Cevap ver    Bu mesajı bildir

ZSeHeR neredesin,hadi cevap yaz, seni bekliyorum ne oldu. Nasıl oldu,kuş hadi lütfennnnnn.
Konya
Gönderilme Tarihi : 11.02.2006 00:10:27        Mesaj Id : 95824   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Sherif abi hiç sorma ya gösterdim kuşu adam korkulacak bişeyin olmadığını söyledi hatta sarmaya bile gerek duymadı.Kuşun kanadını şöyle bi yokladı(10snyi geçmedi)sarmaya gerek yok eğer sararsak kuş sargıyı açmak isteyecektir sargıyı açcam diyede kanadına iyice zarar verir dedi.İlaçda vermedi.Sürdüğüm kremi söyledim iyi yapmışsın onu kullanmaya devam et dedi.Sakın uçurmaya çalışma dedi.İşte böyle sherif abi pek güven vermedi bunler bana.Ya o kanat hiç bişey yapılmadan kendiliğnden nasıl yukar çıkacak?Bilmiyorum sherif abi napıcağımı.Acaba diyorum başka birinemi götüreyim?Ama korkuyorum bi yandan çünkü burada havalar çok soğuk ve geldiysen biliyosundur Konya`yı büyük bi şehir.Veterinerler genellikle tek bir bölgede be o bölgeyede ben 45dkda gidiyorum.Bilmem anladınmı beni sherif abi.Napıyım ben bir akıl ver. Blue arkadaşım kanadın çok kötü görünmediğini söylemiş yoksa gerçekten bişey yokmu?
Köpek Irkları

HepsiEvcilForum v.1 RC
C# MVC 3.0 Razor View Engine
Coded by HepsiEvcil.com